Аналітична довідка «Вивчення доступності медичних послуг у медичних закладах для дівчат-підлітків і принципів дружнього підходу до їх надання» (м.Київ, 2019 р.)

В цій публікації показана ситуація щодо доступності та дружнього підходу надання медичних послуг для дівчат-підлітків в Україні. Представлено результати тематичних опитувань і групових фокусованих інтерв’ю серед підлітків щодо права на таємницю стосовно стану здоров’я підлітків, послуг щодо сексуального та репродуктивного здоров’я, необхідності дружнього підходу до надання медичних послуг, рівня обізнаності щодо ВІЛ/ІПСШ, підписання декларації із сімейним лікарем. Розроблено пропозиції щодо покращення ситуації в сфері надання комплексних та ефективних послуг дівчатам-підліткам.

Довідка підготовлена за ініціативою Teenergizer у співпраці з ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та МБО «Український фонд громадського здоров’я».

Авторський колектив:  О. М. Балакірєва, канд. соціол. наук, Т. В. Бондар, канд. соціол. наук, Є. О. Нестеренко, магістр соціології Т. І. Тарасова, магістр медицини О. М. Панфілова, магістр психології, М. С. Гришина, бакалавр соціології.

Рецензенти: Л. Г. Сокурянська, д-р соціол. наук О. М. Дікова-Фаворська, д-р соціол. наук, В. А. Марциновська, канд. мед. наук.

 

Дивіться також:

Звіт “Куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед підлітків, які навчаються: поширення й тенденції в Україні” (2019р.)

 

 

 

You may also like