Підлітки прагнуть самостійності та віддаляються від батьків. На їхню поведінку, уподобання та самооцінку сильно впливають однолітки. Вони активно освоюють світ, досліджують свої власні можливості, експериментують, самостверджуються, і часто – ризикують. Надмірна опіка та заборони заважають дітям ставати самостійними, відповідальними. Така дитина ризикує стати жертвою маніпуляцій чи зловживань, не зможе чинити опір у відповідь на тиск оточення. Проте відсутність контролю і надання повної свободи дій – також не вихід.

 

Буклет підготовлено Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках виконання Проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва з метою профілактики та зменшення рівня неінфекційних захворювань серед учнівської молоді.

Дивіться та читайте також:

Вебінар «Алкоголь і підлітки» – четвертий вебінар Марафону здорових практик 2020

Шість навчальних вебінарів для консультантів про психоактивні речовини (ПАР) та особливості консультування підлітків щодо ПАР (листопад-грудень 2019 року)

Звіт «Куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед підлітків, які навчаються: поширення й тенденції в Україні» (2019р.)

You may also like