Останні європейські дані про вживання психоактивних речовин серед школярів у віці 15-16 років будуть опубліковані і представлені онлайн 12 листопада 2020 року.

Результати ґрунтуються на опитуванні 2019 року в 35 європейських країнах, яке було проведено  в рамках міжнародного проєкту «Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин» – (ESPAD) і охопило 99 647 респондентів.

12 листопада о 12:30 за київським часом відбудеться зустріч у віртуальному форматі і пройде під назвою «ESPAD – нові результати і відгуки зацікавлених сторін».

Знімок екрана о 15.13.19

На вебінарі будуть представлені основні висновки опитування з коментарями дослідників, осіб, які приймають рішення, фахівців з профілактики, експертів в сфері наркополітики, батьківських асоціацій.

Вебінар пройде англійською.

Реєстрація для участі за цим посиланням:

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Y2Qk6bHHTsiSxNw3DiT5IA

Детальна інформація про майбутній звіт (англійською мовою) буде доступна на веб-сайті EMCDDA і на спеціальній цільовій сторінці ESPAD.

Сайт ESPAD також буде включати додаткові результати з набору даних, що лежать в основі аналізу. Всі таблиці будуть доступні для скачування в форматі Excel. Деталі реєстрації на вебінар можна знайти тут.

Проект ESPAD збирає дані через шкільні опитування кожні чотири роки останні 25 років.

Він об’єднує незалежні дослідницькі групи в більш ніж 40 європейських країнах і є найбільшим в світі міжнародним дослідницьким проєктом з питань вживання психоактивних речовин підлітками.

Дослідження проходить у співпраці з Європейським центром моніторингу наркотиків і наркоманії (EMCDDA).

EMCDDA включає дані ESPAD в свої щорічні звіти про ситуацію з наркотиками, і ці два органи тісно співпрацюють, щоб краще зрозуміти довгострокові тенденції вживання наркотиків серед цієї групи населення в Європі.

Україна – одна з країн-учасниць проекту з 1995 року, і кожні 4 роки дослідження проводить ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського моніторингового центру з наркотиків і наркоманії (EMCDDA).

У 2019 року в Україні пройшла сьома хвиля опитування і охопила 8509 респондентів (4108 хлопців і 4401 дівчат).

Дивіться додатково:

Звіт «Куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед підлітків, які навчаються: поширення й тенденції в Україні» (2019р.)

Захворювання на залежність: що треба знати про підліткову наркозалежність?

You may also like