Підготовлено у рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини», який реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Програма рекомендована для використання у якості реабілітації наркозалежних підлітків які зловживають або знаходяться в залежності від психоактивних речовин в умовах денного перебування кафедрою психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи Харківського національного медичного університету.

Автори:  Могилка Олександр, Філенко Ірина, Шебардіна Анастасія

Програма реабілітації підлітків, які зловживають або знаходяться в залежності від психоактивних речовин розроблена в межах проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» для впровадження її у центрах денного перебування та інших закладах, що не передбачають повну ізоляцію підлітків, які мають залежність від психоактивних речовин.

У програмі враховані вікові, психологічні особливості підлітка та основні фактори соціалізації людини у даний період життя.

В основу програми закладено концептуальну ідею щодо необхідності формування поведінки не пов’язаної з ризиком для життя та здоров’я в умовах природнього соціального середовища, оскільки підлітковий вік – це період важливий для встановлення необхідних соціальних зв’язків, формування особистісних якостей та навичок протистояння впливу негативним факторам соціального середовища.

Програма базується на використанні сильних сторін підлітка та залученні його власних ресурсів до подолання проблеми, пов’язаної із наявністю залежності.

Окрім того, важливим аргументом на користь створення програми реабілітації підлітків, які зловживають або знаходяться в залежності від психоактивних речовин, в умовах денного перебування стала необхідність забезпечення для них навчання.

Програмою передбачено, що підлітки, які знаходяться на реабілітації та навчаються у загально освітніх закладах або закладах професійного спрямування, мають змогу відвідувати заняття у своїх класах чи групах.

Авторами також враховано можливість негативного впливу близького оточення підлітка на його поведінку та умови за яких він почав вживати психоактивні речовини. Програму розроблено з урахуванням основних принципів та підходів роботи з неповнолітніми особами та на підставі нормативно-правових актів, що регулюють надання соціальної, медичної та психолого-педагогічної допомоги дітям.

You may also like