У світі приблизно кожна десята дівчинка у віці до 20 років зазнала сексуального насильства.
«Молоді люди, які отримали комплексну сексуальну освіту, більше впевнені в цих питаннях, не бояться відмовити, якщо статеві стосунки не бажані. Також вони не бояться попросити допомоги у випадках насильства чи жорстокого поводження. Вони також частіше боряться з гендерними стереотипами, що є ключовим для ліквідації гендерно зумовленого насильства» – кажуть в UNFPA в Україні.
Днями відбулась зустріч Міністра освіти і науки України пана Сергія Шкарлета із командою з головою Представництва Фонду Народонаселення ООН (UNFPA) в Україні паном Хайме Надалем і керівниками/-цями програм Фонду.

Сторони обговорили продовження роботи для забезпечення рівних умов здобувачів освіти на здорове життя та можливості розвитку, а також формування ключових компетенцій XXI століття, передбачених зобов’язаннями України в межах «Партнерства Біарріц»:

  • упровадження сучасних антидискримінаційних підходів у середній, професійно-технічній та вищій освіті;
  • формування здорових навичок життя та впровадження комплексної сексуальної освіти;
  • формування нульової толерантності дітей та молоді до насильства.

«Освіта відіграє ключову роль у розвитку суспільства, формуванні цінностей та свідомості молодих людей. Саме тому, ми працюємо спільно із Міністерство освіти і науки України над формуванням антидискримінаційного підходу до навчання, розвитком навичок здорового життя та створенням якісних навчальних матеріалів, які дозволять кожній дитині отримувати знання без упереджень і стереотипів, а вчителям навчати хлопців і дівчат на засадах рівності та індивідуального розвитку кожної дитини» – сказав пан Хайме Надаль.

«Ми відкриті до співпраці та реалізації спільних проєктів. Питання є дуже важливими для нас. Вони потребують комплексного розгляду та широкого суспільного діалогу. Доцільно визначити акценти, які стануть базою для розвитку освітнього середовища, опрацювати спільні пропозиції та розробити дорожню карту. Сподіваємось на вашу підтримку і допомогу в цьому напрямі. Звичайно, будемо щиро вдячні, якщо спільними зусиллями зможемо перевести питання на новий рівень», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зі свого боку представники UNFPA висловили підтримку МОН у реалізації реформ, пов’язаних із забезпеченням рівних прав та можливостей.

«Щоб людина могла повністю реалізувати свій потенціал, потрібно, щоб вона була підготовленою в різних напрямах, зокрема і питаннях комплексної сексуальної освіти. Розуміємо, що це чутливе і складне питання. Але ми також розуміємо, що молодь стикається в інтернеті та соціальних мережах із такими матеріалами, які часом не сприяють їхньому добробуту та здоров’ю. Тому наше завдання – дати дівчатам та хлопцям відповідні навички, щоб вони могли захистити і себе, і середовище навколо себе», – зауважив представник UNFPA в Україні Хайме Надаль.

За результатами зустрічі сторони досягли домовленостей щодо створення робочої групи, до якої мають увійти представники Міністерства освіти і науки, Інституту модернізації змісту освіти, Фонду ООН у сфері народонаселення (UNFPA), громадських організацій тощо.

Її основна – напрацювання механізмів запровадження спільних проєктів та реалізація концептуальних комплексних заходів, націлених на всебічний розвиток дітей.

Джерело: 
www.facebook.com/UNFPA.Ukraine
mon.gov.ua

You may also like