Аналіз вартості проектів – важливий інструмент для розуміння того, як функціонує певний проект. Здійснення такого аналізу дозволяє планувати і формувати оптимальні бюджети цього ж або аналогічних проектів в майбутньому, а не контролювати доцільність витрат або економічну діяльність організації в цілому. Аналіз вартості, демонструючи зацікавленим учасникам соціального сектору приблизну вартість витрат при здійсненні проекту на місцевому рівні, є, таким чином, важливою інформацією як для самої організації так і для початківців, що реалізують аналогічні проекти, оскільки дозволяє скласти оптимальний бюджет проекту і (або) аргументувати необхідність його ресурсної підтримки (з боку держави, фондів, донорів).

Кінцевою метою моніторингу витрат і аналізу вартості проектів є вимірювання повної вартості проекту і середньої вартості проведення подібних проектів, дослідження наявності ресурсів для розширення відповідної діяльності на рівні міста і (або) країни.

У ході вебінару ми познайомимося з категоріальним апаратом, використовуваним при аналізі вартості проектів, способами збору даних і методами аналізу вартості. Як приклад ми розглянемо розрахунок вартості проекту «Програма профілактики ВІЛ серед молодих жінок секс-бізнесу, осіб, що вживають ін’єкційні наркотики, а також підлітків груп ризику, що живуть або працюють на вулиці» у м. Запоріжжя (Програма реалізується за підтримки «ЮНІСЕФ») .

План вебінару:

  • Моніторинг витрат і аналіз вартості проектів: суть і ключові поняття

  • Збір даних і підводні камені цього процесу

  • Систематизація та подання даних моніторингу витрат

  • Приклади аналізу вартості проекту

Спікер: Білоус Євген, науковий консультант ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка».

 

You may also like