Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки IITE ЮНЕСКО адаптував та випустив серію навчальних відеороликів для українських підлітків та молоді.
Анімаційні відеоролики, створені в молодіжному науково-популярному стилі, стосуються цілого ряду тем, які може бути важко обговорити як для підлітків, так і для дорослих (батьків, вчителів),  які бажають залучити дітей та молодь до відкритого діалогу.

Це такі теми, як дорослішання; зміни в організмі та емоційному стані в підлітковому віці; відносини та любов; гендерні відмінності та гендерна рівність; самостійне прийняття рішень; вирішення конфліктів; та наслідки куріння та вживання алкоголю та наркотиків. Особлива увага приділяється ВІЛ – темі, яка є особливо актуальною, включаючи поради щодо профілактики, тестування, лікування та життя з ВІЛ.

Кожне відео охоплює свою тему, представляючи факти та наукові дані, які ненав’язливо ведуть глядачів до власних висновків на користь здорового способу життя. Відео не містять осудних, протекційних або моралізаторських поглядів. Автори також не дають нав’язливих порад чи заборон, які часто дратують підлітків та молодь і змушують робити зовсім протилежне.

Кожне відео триває до 6 хвилин – це оптимальна тривалість, яка допомагає залучити аудиторію, передаючи ключове повідомлення. Усі відео доступні із субтитрами, і тому є навчальним рішенням для молодих людей із вадами слуху.

Оригінальні відео були створені у співпраці з науково-популярним каналом «Научпок».
Національні міністерства освіти Вірменії, Білорусі та Киргизстану рекомендували відеоролики для використання у своїх країнах в рамках навчальних заходів для підлітків та молоді щодо профілактики ВІЛ та зміцнення здоров’я.

Дивіться 12 анімаційних роликів з таких тем:
🍎Коли повинен бути перший раз?
🍏Як протистояти тролям?
🍎Чому бути підлітком складно?
🍏Чи корисно зганяти злість?
🍎Пубертат у хлопців
🍏Статеве дозрівання дівчат
🍎Чому ми робимо те, чого насправді не хочемо?
🍏Як підібрати контрацептиви?
🍎Загадкова історія Васі Ткача
🍏Чи можна знайти свою другу половинку?
🍎Чим жінки відрізняються від чоловіків?
🍏Як діють наркотики?
Відео з субтитрами українською дивіться за цим посиланням.
Без субтитрів відео дивіться тут.
Відео перекладені та адаптовані Фондом у співпраці зі студією nudge.
Також розроблено посібник із порадами щодо викориcтання цих відео. Наразі він проходить стадію апробації, після чого буде поданий до МОН для отримання рекомендацій для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.
Джерело: iite.unesco.org

You may also like