Вебінари та навчальні відео

Дивитись вебінари та відео українською мовою


Дивитись вебінари та відео російською

Онлайн-курси для соціальних працівників, педагогів та медиків, які працюють з підлітками

Пройдіть курс на тему: “Тестування підлітків на ВІЛ”, за допомогою якого Ви зможете навчитися методикою поетапного поведінкового консультування. Ця методика спрямовано зменшення ризикованої поведінки, особливо в підлітків. Ефективність методики проявляється у досягненні стійких змін у поведінці підлітків, оскільки враховуються фактори, що впливають на поведінку кожної молодої людини.

Інтегрована комп’ютерна система адаптації та тренінгу (ІКСАТ) розроблена Департаментом дитячого та підліткового здоров’я Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO-CAH), Женева, Швейцарія спільно з Фондом сталого розвитку «Новартіс» (Novartis Foundation for Sustainable Development (NFSD)), Базель, Швейцарія як інноваційна прикладна програма для підтримки реалізації стратегії ВООЗ/ЮНІСЕФ з комплексного ведення хвороб дитячого віку.

Навчальний модуль “Тестування підлітків на ВІЛ: навчальні матеріали для фахівців з роботи з підлітками” на базі програми ІКСАТ адаптовано ГО «Український інститут соціальних досліджень імені О. Яременка» за технічної підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Ви можете навчатися самостійно або зареєструватись як викладач та відслідковувати успішність проходження курсу Вашими учнями. При реєстрації як викладач використовуйте префікс uax.

Пройти навчання

Успішного навчання!


Пропонуємо вашій увазі навчальну програму з питань ТВ/ВІЛ для навчання фахівців державних та неурядових організацій, які надають послуги вразливим групам населення. Метою даної програми є надання інформації про туберкульоз та ВІЛ-інфекції, включаючи загальні знання про ознаки та симптоми, методи діагностики, лікування та профілактики.


Пройти навчання

Дана навчальна програма розроблена в рамках проекту «Права і здоров’я вразливих груп населення: заповнюючи прогалини», який реалізує МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна) та фінансує Міністерство закордонних справ Королівства Нідерландів, за технічної підтримки консультантів Королівської Нідерландської з профілактики та боротьби з туберкульозом (KNCV).


Навчальний курс призначений для індивідуальної чи групової підготовки соціальних працівників у сфері профілактики та допомоги ВІЛ-позитивним людям. У ньому представлені матеріали з основних питань, з якими стикаються представники вразливих до ВІЛ груп населення та люди, які живуть із ВІЛ. Ці питання висвітлені з позицій стратегії зниження шкоди – ключової стратегії впливу на епідемію ВІЛ/СНІД у світі.

Курс розроблено з урахуванням потреб соціальних працівників ВІЛ-сервісних організацій, які зазвичай не мають базової освіти у сфері соціальної роботи та/або спеціальної медичної освіти. Посібник містить матеріали, які є базою сучасної соціальної роботи у сфері ВІЛ/СНІД, а також відображають основні медичні аспекти ВІЛ/СНІД та наркозалежності. Вивчивши дані матеріали, соціальні працівники отримають спеціальні знання, необхідні для кращого розуміння проблем клієнтів та своєчасного реагування на їхні актуальні потреби.

Проблеми клієнтів у даному навчальному посібнику представлені у вигляді «уроків», які містять інформаційну (теоретичну) частину та питання для самоконтролю (тести та «ключи» до них). Кожен із уроків представлений як обов’язкового мінімуму знань на цю тему. Усі уроки поділені на 2 рівні.

Перший рівень – це базовий рівень, який дає огляд тем, пов’язаних із соціально-медичним компонентом надання послуг у проектах зниження шкоди.

Другий рівень – це уроки, які надають інформацію про основні аспекти соціальної роботи з сім’ями та людьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Теми обрано з урахуванням специфіки проектів, що реалізуються нині МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».

По кожній темі в кінці цього посібника наводиться список літератури, що рекомендується. Очікується, що цей навчальний посібник стане супутником соціальних працівників ВІЛ-сервісу та настільною книгою організаторів соціальної роботи у сфері ВІЛ/СНІДу.


Пройти навчання

Автор ідеї: Людмила Шульга

Авторский коллектив: Людмила Шульга, Анатолій Волик, Наталія Нагорна, Ольга Бургай, Тетяна Горячева, Валентина Павленко, Тетяна Дешко, Марина Варбан, Олександра Оксенюк, Наталія Тюленева, Мирослава Дебелюк, Наталія Двинських, Захедул Іслам, Мэтт Кертис, Лучиано Колонна, Олександр Лебега, Стас Науменко, Ірина Нерубаєва, Микола Павелко, Ірина Ромашкан, Констянтин Талалаев, Федір Устинченко, Сергій Филиппович, Олександра Даценко, Андрій Храпаль, Олена Осипенко, Олена Андрухович, Наталія Романова.

Рецензент: Олена Кульбах, лікар-епідеміолог Одеського міського Центру профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом


Цей курс призначений для розвитку навичок громадських організацій у сфері розробки якісних проектних пропозицій для фінансування ЄС, а також посилення потенціалу у сфері професійного менеджменту проектів. Цей електронний курс буде корисним для потенційних учасників конкурсів проектів ЄС та для грантоодержувачів проектів ЄС. Цей курс розроблено англійською мовою.

Пройти навчання

Пройшовши курс, ви дізнаєтесь про базові принципи ведення волонтерської діяльності, про ефективне лідерство в команді волонтерів, про правильний пошук волонтерів для проекту, про прості кроки створення групи волонтерів.
Для проходження курсу натисніть кнопку Пройти навчання:

Пройти навчання

Пройдіть курс на тему: «Вирішую конфлікти і будую світ навколо себе», розроблений ГО «Ла Страда-Україна», разом з Міністерством освіти і науки України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського Союзу.

Цей курс є методичним додатком до програми факультативу «Вирішую конфлікти і будую світ навколо себе» та програми гуртка «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації» (Комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»).

Курс схвалений для використання у навчальних закладах Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та спрямований на підвищення рівня конфліктологічної компетентності здобувачів освіти, умінь та навичок вирішення конфліктів мирним шляхом, ненасильницької поведінки та позиції.

Пройти навчання

Курс також доступний для проходження офлайн без використання мережі Інтернет. Для цього достатньо завантажити його за посиланням.

Успішного навчання!

Інші можливості для навчання

Актуальные вопросы

В этом разделе собраны наиболее часто возникающие вопросы и краткие ответы ...
Read More

Обучающие модули

В этом разделе вы найдете готовые планы для повышения собственной квалификации ...
Read More

Оцените свои знания

Пройдите онлайн тесты и узнайте свой уровень осведомленности в вопросах ВИЧ ...
Read More