Як показало дослідження, проведене Національними інститутами охорони здоров’я США (NIH), у молодих людей з ВІЛ рівень вірусного навантаження вище, ніж у людей більш старшого віку, і досягти невизначуваного навантаження їм складніше, ніж дорослим.

Така інформація була розміщена на офіційному сайті NIH з посиланням на публікацію в Journal of Acquired Immune Deficiency Syndromes.

З більш ніж тисячі молодих учасників дослідження, більшість з яких були зареєстровані в лікувальних центрах на всій території Сполучених Штатів, тільки 12% змогли досягти невизначуваного вірусного навантаження протягом п’яти місяців після початку лікування, тоді як серед пацієнтів старше 24 років цей показник склав від 32% до 63%.

Висновки дослідників такі, що вступаючи в програму лікування ВІЛ, тільки невелика частка молоді буде дотримуватися схем лікування в подальшому.

Причому в середньому більше шансів досягти невизначуваним вірусного навантаження було у тих підлітків, які почали лікування відразу після постановки діагнозу ВІЛ – протягом шести тижнів. У порівнянні з тими, хто почав терапію протягом трьох місяців, ймовірність успішної терапії у них зростає в два рази.

Автори дослідження відзначили, що результати аналізу говорять про необхідність впровадження спеціальних програм терапії ВІЛ-інфекції для підлітків – що включають роботу зі спеціально навченими консультантами, які завжди залишалися б з підлітками на зв’язку через соціальні мережі.

У країнах із середнім і низькими доходом підлітки є найбільш вразливою до ВІЛ групою. При цьому діти і підлітки часто виключаються з глобальних міжнародних досліджень і програм по боротьбі з ВІЛ, що призводить до відсутності адекватних медичних послуг і сервісів.

Джерело: http://positivepeople.md/

 

 

 

 

You may also like