Цей посібник має на меті допомогти державним органам влади, що формують політику у сфері прав дитини в цифровому середовищі. Він підтримує збалансований погляд і підхід в ухваленні політичних або стратегічних рішень стосовно дому, школи чи суспільної сфери. Посібник, виданий через два роки після ухвалення керівних принципів, прагне підтримати важливі повідомлення та рекомендації, які в них пропагуються, а також забезпечити всіх зацікавлених сторін інструментами та контрольними списками, щоб упевнитися, що жоден основний аспект не був або не буде нехтуватися під час законодавчих і політичних процесів.

Сучасні діти та молодь – цифрові громадяни більше, ніж будь-яке покоління до них, і хоча ніхто не народжується спеціалістом з цифрових технологій, усіх дітей та молодь потрібно підтримувати, щоб вони освоїли «цифрову грамотність». Ось чому права дитини в цифровому середовищі – основа стратегії Ради Європи з прав дитини (2016–2021) і залишатимуться основним завданням нової стратегії (2022–2027), яку тепер готує Керівний комітет Ради Європи з прав дитини (CDENF). Цей посібник, який доповнено матеріалами багатьох експертів та організацій, допоможе особам різного походження, які ухвалюють рішення, створити цифровий світ, який істинно поважає, захищає та здійснює права дитини в цифровому середовищі.

Усі діти мають законне право на захист, участь та надання послуг, і наша колективна відповідальність — зробити ці права реальними в будь-якому середовищі, зокрема й у цифровому!

You may also like