Про наявність досвіду статевих стосунків повідомляє практично кожен п’ятий підліток віком до 17 років. Серед них, вік сексуального дебюту 12 років і молодше визнають 12,1% юнаків та 3,5% дівчат.

66,8% опитаних набули досвіду дорослого життя після досягнення 15 років. Більше дивіться у публікації «Соціальна обумовленість та показники здоров’я підлітків та молоді».

austin-loveing-MyPYkEV6ppY-unsplash

За даними, які були озвучені Іриною Сорокою, завідувачкою відділу вікових особливостей здоров’я ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України на Конференції «Сексуальне та репродуктивне здоров’я та права починаються у школі» Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї»:

Упродовж останніх років залишається високою частота розладів менструального циклу у дівчаток до 14 років – 19,7 на 1000 осіб відповідного віку у 2013 р. та 15,6 у 2017 р., у 15-17 – річних – 63,8 та 59,4 відповідно.

В 2017 році проведено більше 94 000 преривань вагітності, з них 39 у дівчаток віком до 14 років, 822 – у віці 15-17 років, 3399 – у віці 18-19 років.

Читайте також: Подростковое материнство: возможен ли успех?

В 2018 році зареєстровано більше 315 000 пологів, з них більше 60 не спостерігались в жіночій консультації. Шість дівчат народжували поза медичними закладами.

В 2017 році у підлітків 15-19 років було виявлено 89 випадків захворювання на сифіліс, 260 випадків гонореї. У дітей віком 0-14 років 15 та 14 випадків відповідно.

Для всіх, хто усвідомлює важливість статевого виховання, стане у нагоді буклет, присвячений питанням сексуального виховання дітей: «Сексуальне виховання дітей – запитання і відповіді», створений ВГЦ «Волонтер»  за фінансової підтримки Європейського Союзу та ЮНІСЕФ.

Що таке сексуальність і навіщо про неї знати дітям? Коли починати сексуальне виховання і чи починати взагалі? Як говорити з дітьми про статеві стосунки? Відповіді на ці запитання шукайте у цьому буклеті.

За даними ЮНЕСКО, статеве просвітництво сприяє не тільки профілактиці небажаної ранньої вагітності і захворювань, що передаються статевим шляхом, воно також допомагає прищеплювати дітям і підліткам принципи терпимості, взаємної поваги і ненасильства в стосунках. Більше у цій публікації:

https://knowledge.org.ua/v-junesko-napominajut-o-pljusah-polovogo-vospitanija-detej/

Величезна кількість наукових статей, в яких науковими методами, на основі даних з різних країн світу, доводиться, що сексуальна освіта не сприяє збільшенню сексуальних контактів, не сприяє збільшенню числа інфекцій, що передаються статевим шляхом або ВІЛ-інфекції. Більше читайте тут:

https://knowledge.org.ua/programmy-orientirovannye-tolko-na-propagandu-vozderzhanija-ne-rabotajut-unfpa-o-probleme-seksualnogo-obrazovanija/

Читайте також:

Половое развитие детей и подростков, — вебинар Елены Голоцван

Photo by Alejandra Quiroz on Unsplash

 

You may also like