Життя буває складним. Між нами, життя завжди складне, ситуації, що виникають не завжди піддаються нашому контролю, а позитивно реагувати на все, що відбувається навколо – місія майже неможлива.

Фахівці кажуть, що практика усвідомленісті – mindfulness – допомагає сповільнитись, щоб  по-справжньому відчути життя і краще справлятись з проблемами, що виникають.

Шість дій, які сприяють покращенню усвідомленості у повсякденному житті:
1. Будьте присутні у своїй повсякденній діяльності.
Збираєтесь на прогулянку? Дістаньте навушники і слухайте те, що чуєте – птахів в природі, шум вітру. Зверніть увагу на те, як задіяні ваші почуття. Буквально зупиніться і понюхайте квіти, оберіть травинку і відчуйте її між пальцями.

anastasiia-dudka-NzsVv0ycqwM-unsplash
2. Відчуйте їжу, яку ви їсте.
Наступного разу, коли ви щось з’їсте,  зверніть увагу на досвід прийому їжі. Уявіть, опишіть смак іншій людині, яка ніколи її не пробувала. Це солодке? Солоне? Яка текстура? У вас є спогади, пов’язані з їжею? Ви пам’ятаєте досвід, коли  вперше таке скуштували?

flowdzine-creativity-3jIGIRIQE84-unsplash

3. Взаємодійте з людьми, які вас оточують.
Зверніть увагу на слова, які люди вибирають, коли говорять. Тут мова йде не лише про словесне спілкування. Дійсно помічайте людей, з якими ви спілкуєтесь. Приділіть їм свою повну увагу. Подивіться їм в очі. Нехай вони заглянуть у ваші.

yerlin-matu-GtwiBmtJvaU-unsplash
4. Зверніть увагу на свого «внутрішнього суддю».
Ми всі маємо внутрішній голос, який часом може бути джерелом самокритики. Практична порада: уявіть свого внутрішнього суддю маленькою мишею, яка говорить, коли  почуваєтесь самокритичним. Коли ви помітите, що миша шепоче щось на кшталт «Я недостатньо сильний», уявіть, як ви поміщаєте це в звуконепроникну скляну банку. Ви можете бачити, як миша скрипить із критикою, але її більше не чути. Подібним чином ви можете пам’ятати про ці думки – помічаючи їх і усвідомлюючи, як часто вони у вас виникають, – не впливаючи на них і не дозволяючи їм бути частиною того, як ви оцінюєте себе.

kim-davies-fEK4jvgnApg-unsplash

5. Зверніть увагу на свої відволікаючі думки і «нехай вони пливуть».
Однією із складних речей у практикуванні усвідомленості є численні думки, які щодня відволікають нас: речі, які ми маємо робити цього дня, наприклад. Коли ви намагаєтеся пам’ятати про свій безпосередній досвід і виникає відволікаюча думка, спробуйте уявити свою думку як гелієву кулю – зауважте її, а потім нехай пливе, не витрачаючи на це часу.

eric-han-WJ6fmN1D-h0-unsplash
6. Зосередьтеся на своєму диханні.
Більшість з нас дихає, не замислюючись про це. Приділіть деякий час, спостерігаючи за нормальним режимом дихання. Ви швидко дихаєте? Неглибоко (не роблячи глибоких вдихів)? Зробіть кілька глибоких вдихів і уявіть, як видування всього повітря з легенів, поки вони не спорожніють. Слідуйте за цим глибшим вдихом. Ви помітите, що глибоке дихання – це один із способів уповільнити пульс, коли життя здається надто швидким або коли ми відчуваємо стрес.

dorothea-oldani-O9ufci-H7OQ-unsplash

Спробуйте ці поради та перевірте, чи можуть вони допомогти вам більш повно зосередитись на сучасному моменті. Це чудовий спосіб відвернути почуття тривоги, залишити себе більш відкритим для позитивних переживань і краще справлятися з усім, що може вам кинути ваш день.

Знімок екрана о 12.18.29

 

 

За матеріалами Американського фонду запобігання самогубствам.

You may also like