З нагоди Всесвітнього дня здоров’я, який відзначається щороку 7 квітня з 1950 року, Всесвітня організація охорони здоров’я закликає побудувати більш справедливий та більш здоровий світ.

Знімок екрана о 10.53.29

Нова кампанія на підтримку побудови більш справедливого та більш здорового світу створена тому що:

Наш світ – це світ нерівності.

Як яскраво продемонструвала пандемія COVID-19, одні мають можливість жити більш здоровим життям і користуються легким доступом до медичних послуг, у інших такої можливості немає. Все залежить виключно від умов, в яких люди народилися, виросли, живуть, працюють і старіють.

У всьому світі є цілі групи населення, які ледве зводять кінці з кінцями, отримують мізерні доходи, живуть в неналежних умовах, не мають доступу до гідної освіти, стикаються з безробіттям, в більшій мірі страждають від гендерної нерівності і не мають або майже не мають доступу до безпечних умов життя, чистій воді і чистому повітрю, достатнім обсягом продовольства і медичних послуг. Це призводить до невиправданих страждань, хвороб, які можна було запобігти, і передчасної смерті. Крім того, це має негативні наслідки для суспільства і економіки країн в цілому.

Саме тому ВООЗ закликає лідерів країн зробити так, щоб кожна людина могла жити і працювати в умовах, що сприяють здоров’ю. У той же час потрібно вести моніторинг нерівності в питаннях здоров’я і забезпечувати всім людям повсюдний і своєчасний доступ до якісних послуг охорони здоров’я.

Від пандемії COVID-19 постраждали всі країни, але найбільш важкими її наслідки стали для тих, хто ще до пандемії вже знаходився в уразливому положенні, тих, хто схильний до підвищеного ризику хвороби, має менше можливостей для отримання якісної медичної допомоги та найбільшою мірою страждає від негативних наслідків протиепідемічних обмежень.

ВООЗ сповнена рішучості домагатися того, щоб кожна людина в усьому світі могла реалізувати своє право на здоров’я.

 

170137888_4166300210081997_6548345747055253125_n

Джерело:

https://www.who.int

 

Вас може зацікавити