Український фонд «Благополуччя дітей» запрошує фахівчинь і фахівців системи післядипломної педагогічної освіти, вихователів і практичних психологів дитячих садочків на семінар «Навчіть дитину захищатися».

Зареєструватися для участі у семінарі та обрати зручну дату (з 9 по 30 листопада) можна за посиланням https://forms.gle/cyAZh6WqJHw7wSbf7

Будуть розглянуті наступні питання:
  • сексуальне насильство над дитиною: виклики, міфи;
  • феномен безпеки у попередженні сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей;
  • інтерактивні бесіди для дітей дошкільного віку з попередження сексуального насильства.
Ведучі:
Олена Нагула, кандидат психологічних наук, травматерапевт;
Тетяна Цюман, кандидат педагогічних наук, доцент.
Участь у заході безкоштовна.
Формат заходу ー онлайн, на платформі Zoom.
Передбачене свідоцтво про участь.
Захід організований в межах проєкту “Програма попередження сексуального насильства над дітьми дошкільного віку”, що впроваджує ВБО Український фонд “Благополуччя дітей” за фінансування Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew

Проблема сексуального насильства над дітьми є прихованою, і зазвичай дуже складно не тільки встановити кількість потерпілих, а й вчасно надати їм кваліфіковану допомогу та підтримку.

Причин сексуальних зловживань щодо дітей багато, зокрема суспільна табуйованість проблеми і неготовність дорослих працювати в цій темі. Соціальна й психологічна незрілість дітей ставить їх у повну залежність від дорослих, а нездатність захистити себе робить особливо вразливими перед проявами сексуального насильства.

Для попередження сексуального насильства над дітьми Український фонд «Благополуччя дітей» (УФБД) пропонує акцентувати просвітницьку роботу на формуванні навичок безпечної поведінки. Починати таку роботу варто вже в ранньому віці. Для цього організація на основі кампанії Ради Європи “1 з 5” ще в 2015 році розробила методичні матеріали “Навчіть дитину захищатися”, що містять сценарії інтерактивних бесід з дітьми 4ー6 років, які за ці роки стали визнаним практичним інструментом для освітян і батьків.

Посібник «Навчіть дитину захищатися» у 2022 році був повторно схвалений Міносвіти для використання у закладах дошкільної освіти.

Вас може зацікавити