Звіт розроблений за результатами дослідження в рамках міжнародного проекту «Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин» (ESPAD: The European School Survey Project on Alcohol and Other Drugs), який здійснюється за підтримки Європейського центру моніторингу наркотиків і наркоманії (EMCDDA) з 1995 року. Зараз дослідження охоплює більше 45 європейських країн, в тому числі Україну. Опитування проводиться кожні 4 роки. У 2019 р. сьома хвиля опитування в Україні охопила 8509 респондентів (4108 хлопців і 4401 дівчат) віком 14-17 років, які є учнями сільських та міських установ загальної середньої освіти, закладів професійної технічної освіти та закладах фахової передвищої освіти.

В Україні дослідження провела ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського моніторингового центру з наркотиків і наркоманії (EMCDDA).

Результати опитування показують поширеність вживання тютюнових та нікотинових виробів, алкоголю й наркотиків та тенденції у динаміці. Дослідження надає можливість оцінити рівень доступності психоактивних речовин та сприйняття підлітками ризиків від вживання. Традиційними є тематичні блоки, які характеризують соціальне оточення, залежність від інтернету та соціальних мереж, а також доступність для підлітків медико-соціальних послуг. До анкети цієї хвилі також було включено тематичний блок запитань щодо поширеності булінгу в підлітковому середовищі.

 

You may also like