Сьогодні, 10 вересня, Всесвітній день запобігання самогубствам.
❕1 з 100 смертей у всьому світі є результатом самогубства.
❕Кожні 40 секунд десь у світі людина здійснює самогубство.
❕Кожні 3 секунди хтось робить суїцидальну спробу.
❕Самогубство є однією з трьох провідних причин смерті
молодих людей у віці від 15 до 35 років.
❕Кожне самогубство є руйнівним і має глибокий вплив на оточуючих.Кожне самогубство, так чи інакше, зачіпає, щонайменше, шістьох інших людей.
nick-fewings-LQGQbssFs-M-unsplash
Підвищуючи обізнаність, зменшуючи стигму навколо самогубства та заохочуючи до дії, ми можемо зменшити кількість випадків самогубства у всьому світі.
 
Всесвітній день запобігання самогубствам – це можливість підвищити обізнаність про самогубство та просувати заходи за допомогою перевірених засобів, які зменшать кількість самогубств та спроб самогубства у всьому світі.
Міжнародна асоціація запобігання самогубствам (International Association for Suicide Prevention (IASP) нагадує, щоб запобігти самогубству, потрібно стати маяком світла для тих, хто страждає і запроваджує гасло «Дарування надії через дію». Це нагадування про те, що є альтернатива самогубству, що наші дії, якими б великими чи маленькими вони не були, можуть дати надію всім тим, хто бореться.
«Попередження самогубства часто можливе, і ви є ключовим гравцем у його запобіганні. Завдяки дії ви можете змінити когось у найтемніші моменти – як член суспільства, як дитина, як батько, як друг, як колега чи як сусід. Ми всі можемо відігравати певну роль у підтримці тих, хто переживає суїцидальну кризу, або тих, хто страждає від самогубства». – кажуть фахівці з IASP.
Суїцидальні думки складні. Фактори та причини, що призводять до самогубства, складні і їх безліч. Жоден єдиний підхід не працює для всіх. Ми знаємо, що існують певні фактори та життєві події, які можуть зробити когось більш уразливим до самогубства, а такі стани психічного здоров’я, як тривога та депресія, також можуть бути чинником, що сприяє.
dustin-belt-lg4fM9Y2pGg-unsplash
Автори «Керівництва для освіб, що надають первинну медичну допомогу. Превенція самогубств»  наводять психічні розлади, при яких підвищується ризик самогубства (у порядку спадання):
• депресія (всі форми);
• особистісні розлади (антисоціальна і прикордонне розлад з ознаками імпульсивності, агресії і з частими змінами настрою);
• алкоголізм (і/або зловживання наркотиками у підлітків);
• шизофренія;
• органічні психічні розлади;
• інші психічні розлади.
susan-wilkinson-EDJKEXFbzHA-unsplash
Люди, які мають суїцидальні думки, можуть відчувати себе в пастці або як тягар для своїх друзів, сім’ї та оточуючих, а отже, вони відчувають себе самотніми і не мають інших можливостей.
Пандемія COVID-19 сприяла посиленню почуття ізоляції та вразливості. Створюючи надію через дії, ми можемо сигналізувати людям, які відчувають суїцидальні думки, що надія є, і що ми дбаємо про них і хочемо їх підтримати.
Ви можете дати комусь надію, показавши, що вам не байдуже.
Невеликі розмови можуть врятувати життя та створити відчуття зв’язку та надії у когось, хто може боротися.
Стигма є основним бар’єром для пошуку допомоги.
Зміна оповіді про самогубство шляхом пропаганди надії може створити більш співчутливе суспільство, де потребуючі почуватимуться більш комфортно, звертаючись за допомогою. Ми всі можемо щось зробити, щоб жити у світі, де визнається самогубство, і ми всі можемо щось зробити, щоб запобігти цьому.
Знання та розповіді людей, які пережили самогубство, можуть бути надзвичайно потужними, допомагаючи іншим краще зрозуміти самогубство та заохочуючи людей звертатися, щоб підтримати когось, а також окремих людей звернутися за допомогою.
Дійсно важливо, щоб людина, яка розповідає свою історію, знала, як це зробити безпечно для себе та для тих, хто чує її історію.
Дивіться також: 
Дізнайтесь про міфи про суїцид, пройшовши цей тест.
Та додатково дивіться Вебінар з циклу про підлітковий суїцид «Як розпізнати сигнали про допомогу» дитячого психолога Наталі Жулі та рекомендації батькам для спілкування з підлітками про суїцид.

Вас може зацікавити