Презерватив як засіб контрацепції та захисту при першому сексуальному контакті використовують 69,3% дівчат та хлопців 14-17 років. Однак, дівчата частіше за хлопців нехтують цим запобіжним заходом.

Пероральні контрацептиви (протизаплідні пігулки/таблетки) найчастіше використовують дівчата  віком 15 років – 12,6% всіх опитаних дівчат.

Про це свідчать дані міжнародного дослідження в межах міжнародного проекту «Health behaviour school-aged children» (HBSC) – Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді.

26 вересня, як і кожного року, буде відзначатися Всесвітній день контрацепції.

Щорічна інформаційна кампанія до цього дня спрямована на покращення обізнаності молоді, жінок та чоловіків репродуктивного віку про сучасні методи контрацепції та закликає робити усвідомлений вибір щодо власного сексуального та репродуктивного здоров’я.

Наприклад, Всеукраїнська Коаліція з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, яка об’єднує колективних та індивідуальних членів з 20 регіонів України з метою збереження репродуктивного здоров’я, захисту репродуктивних прав, забезпечення потреб у якісних послугах з планування сім’ї кожної людини в Україні, пропонує інформаційну кампанію 2020 року провести з наступними меседжами:

  • Під час карантину і завжди – сім’ю плануй  відповідально
  • Усвідомлене батьківство – щаслива сім’я
  • 2020 рік. Нові: маска, рукавички, санітайзер. Незмінні: планування сім‘ї та засоби контрацепції
  • Моє місто – із жовтої зони до помаранчевої. Контрацепція –  гарний вибір в зоні будь-якого кольору.
Щодня на сторінці Фонду будуть публікуватися пости із інформацією про сучасні методи контрацепції, а також інформаційні джерела та ресурси, які допоможуть підвищити обізнаність щодо здоров’я та безпечних взаємин. 
Вже зараз можна дізнатись більше про гормональну контрацепцію, отримати важливу інформацію про екстрену контрацепцію та корисні посилання на інформаційні ресурси.
Більше інформації можна також дивитись за хештегом кампанії – #День_контрацепції_2020

 

Ініціатором створення Коаліції – є Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Фонд є громадською неприбутковою організацією, що понад 20 років працює у сфері збереження репродуктивного здоров’я та захисту репродуктивних прав українського народу, проводячи профілактичну роботу, реалізуючи освітні програми, заходи з адвокації, дослідження, програми підвищення кваліфікації медичних фахівців, інше.

Результати кампанії в рамках діяльності Коаліції та партнерів традиційно буде розміщено в черговому номері е-Бюлетені з репродуктивного здоров’я, що вийде наприкінці вересня 2020 р., та опубліковано сторінці Коаліції.

You may also like