Про наявність досвіду статевих стосунків повідомляє практично кожен п’ятий підліток віком до 17 років. Серед них, вік сексуального дебюту 12 років і молодше визнають 12,1% юнаків та 3,5% дівчат.
66,8% опитаних набули досвіду дорослого життя після досягнення 15 років. Більше дивіться у публікації «Соціальна обумовленість та показники здоров’я підлітків та молоді».
За даними, які були озвучені Іриною Сорокою, завідувачкою відділу вікових особливостей здоров’я ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України на Конференції «Сексуальне та репродуктивне здоров’я та права починаються у школі» Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї»:
Упродовж останніх років залишається високою частота розладів менструального циклу у дівчаток до 14 років – 19,7 на 1000 осіб відповідного віку у 2013 р. та 15,6 у 2017 р., у 15-17 – річних – 63,8 та 59,4 відповідно.
В 2017 році проведено більше 94 000 преривань вагітності, з них 39 у дівчаток віком до 14 років, 822 – у віці 15-17 років, 3399 – у віці 18-19 років.
Читайте також: Подростковое материнство: возможен ли успех?
В 2018 році зареєстровано більше 315 000 пологів, з них більше 60 не спостерігались в жіночій консультації. Шість дівчат народжували поза медичними закладами.
В 2017 році у підлітків 15-19 років було виявлено 89 випадків захворювання на сифіліс, 260 випадків гонореї. У дітей віком 0-14 років 15 та 14 випадків відповідно.
Для всіх, хто усвідомлює важливість статевого виховання, стане у нагоді буклет, присвячений питанням сексуального виховання дітей: «Сексуальне виховання дітей – запитання і відповіді», створений ВГЦ «Волонтер» за фінансової підтримки Європейського Союзу та ЮНІСЕФ.
Що таке сексуальність і навіщо про неї знати дітям? Коли починати сексуальне виховання і чи починати взагалі? Як говорити з дітьми про статеві стосунки? Відповіді на ці запитання шукайте у цьому буклеті.
За даними ЮНЕСКО, статеве просвітництво сприяє не тільки профілактиці небажаної ранньої вагітності і захворювань, що передаються статевим шляхом, воно також допомагає прищеплювати дітям і підліткам принципи терпимості, взаємної поваги і ненасильства в стосунках. Більше у цій публікації:
https://knowledge.org.ua/v-junesko-napominajut-o-pljusah-polovogo-vospitanija-detej/
Величезна кількість наукових статей, в яких науковими методами, на основі даних з різних країн світу, доводиться, що сексуальна освіта не сприяє збільшенню сексуальних контактів, не сприяє збільшенню числа інфекцій, що передаються статевим шляхом або ВІЛ-інфекції. Більше читайте тут:
https://knowledge.org.ua/programmy-orientirovannye-tolko-na-propagandu-vozderzhanija-ne-rabotajut-unfpa-o-probleme-seksualnogo-obrazovanija/
Читайте також:
Половое развитие детей и подростков, — вебинар Елены Голоцван
Photo by Alejandra Quiroz on Unsplash