Сьогодні 24 червня онлайн відбулась регіональна сесія, присвячена питанням сексуального здоров’я та освіти молоді.

Ініціатором зустрічі стала міжнародна організація Youth against AIDS напередодні підготовки до AHEAD hackathon. Він також пройде онлайн з 3 по 5 липня і має на меті зібрати активну молодь, що бажає вирішувати проблеми свого покоління разом з однодумцями. Україна стала однією з 20 країн, запрошених до регіональної сесії і ми вдячні нашим колегам і партнерам за можливість приєднатися і поділитися власним досвідом. Серед них: 

Дякуємо Татьяна Слободян (Tetiana Slobodian)та Благодійний Фонд “Здоров’я жінки і планування сім’ї» (Тетяна Слободян), AFEW-Ukraine (Ірина Нерубаєва), Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка (Ірина Янковська) та Teenergizer (Яна Панфілова)  за обговорення практичних проблем і перешкод у донесенні важливих знань про сексуальне здоров’я до молодого покоління; про проблеми малих міст і ролі Клінік дружніх до молоді; про особливості роботи з підлітками, вчителями та батьками; про стереотипи та шляхи їх подолання.

Наша спільна робота дуже важлива, і ми знаємо чому:

⚡️В Україні про наявність досвіду статевих стосунків повідомляє практично кожен п’ятий опитаний підліток: 18,3%.

Серед них 3,7% – 13-річних та 34,2% – 17-річних.

⚡️89,2% підлітків до досягнення ними 17 років мають практичний досвід статевого життя.

⚡️69,3% повідомляють про застосування презерватива як засобу контрацепції та захисту при першому сексуальному контакті.

Серед них 59,3% 14-річних респондентів та 72,5% 17-річних.

⚡️Дівчата у старшій віковій групі частіше за хлопців нехтують цим запобіжним засобом – від третини 16-річних до чверті 17-річних.

⚡️Інтернет – основне джерело отримання знань про статеві стосунки – так кажуть 58,4% дівчат і хлопців.

⚡️41,0% – дізнаються про статеві стосунки від друзів та однолітків

⚡️Близько третини опитаних учнів і студентів віком 14–17 років отримують інформацію про статеві стосунки від медпрацівників.

Згідно з даними дослідження 2018 року – «Здоров’я і поведінкові орієнтації учнівської молоді»  (Health behaviour school-aged children) HBSC

 

Photo by Mateus Campos Felipe on Unsplash

Вас може зацікавити