Світовий досвід показує, що головними у профілактиці ВІЛ серед молоді є її просвіта та сексуальна освіта.

За результатами соціологічних досліджень, досить високий відсоток серед молоді знає про існування такого захворювання як ВІЛ, але багато з них не вірно називають шляхи передачі цього захворювання.

Важливим кроком у забезпеченні безпеки Вашої дитини та зведення ризику інфікування ВІЛ до мінімуму є надання підлітку повної інформації про вірус імунодіфіціту людини. Необхідно пояснити: у чому небезпека цього захворювання, як воно передається і як його можна уникнути (детальну інформацію щодо цих питань Ви можете знайти на нашому сайті).

У світі близько половини заражень ВІЛ та іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом, припадає на молодь у віці від 10 до 25 років. У цьому зв’язку особливо важливим є навчання молоді відповідальній і безпечній сексуальній поведінці. У ході опитування, проведеного в США, з’ясовано, що підлітки, з якими їх матері говорили про презервативи, принаймні за рік до того, як підліток почав статеве життя, значно частіше користуються презервативами при першому сексуальному контакті. Крім того, ті, хто користувався презервативом при першому контакті, в 20 разів частіше, ніж ті, хто ним не користувався, продовжують постійно користуватися презервативом згодом.

Розкажіть своїй дитині про необхідність обов’язкового використання презерватива при всіх видах проникаючого сексу (вагінального, анального, орального).

Одним з основних шляхів передачі ВІЛ-інфекції є ін’єкційне вживання наркотиків. Підлітки можуть починати вживати наркотики у віці 13–15 років, коли не усвідомлюють наслідків. Результатом вживання наркотиків може стати зараження вірусними гепатитами та ВІЛ. У більшості випадків вживання наркотиків відбувається в групах, де наркотик вводять одним шприцом внутрішньовенно з подальшою передачею його один одному. Зараженню ВІЛ сприяють використання інфікованого наркотику або загальних предметів при його приготуванні (тампонів, посуду).

Важливо пояснити підліткові про небезпеку навіть одноразового вживання наркотику і навчити його не піддаватися тиску з боку однолітків пробувати, а тим більше, вживати наркотики.

Якщо ви відчуваєте труднощі при розмові з підлітком на подібні теми, то порадьте йому тематичну літературу або підкажіть, куди можна звернутися за консультацією.

Підготовлено з використанням матеріалів сайту www.aids.ru