Сьогодні, 17 травня відзначається Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією.
Цей день пов’язаний із датою з огляду на те, що цього дня 1990 року гомосексуальність виключили з Міжнародної класифікації хвороб.
Цілі цього Міжнародного дня:
– протидія фізичному, моральному і символічному насильству по відношенню до людей з іншою сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю;
– підтримка і координація усіх ініціатив по всьому світу, які допомагають досягти рівних прав;
– прояв солідарності з усіма лесбійками, геями, бісексуалами і транссексуальними людьми світу, у тому числі там, де вони не мають можливості виступати за свої права;
– проведення більш широкої інформаційної кампанії по захисту прав людини.
До цього дня Громадська організація «КиївПрайд» випустила мобільний додаток для ЛГБТ+ спільноти під назвою KyivPride. Перша версія додатку вже доступна на платформах IOS та Android.
У додатку є інтерактивна карта дружніх до ЛГБТ+ бізнесів – це понад 30 магазинів, ресторанів, кав’ярень та інших культурно-розважальних ініціатив, які висловили бажання співпрацювати з додатком. Серед них: Lush, NYX, Всі.Свої, Кураж, CLOSER, Hum:Hum. Карту будуть доповнювати.
В XX столітті гомосексуали у багатьох країнах зазнавали утиску: депортація геїв у концтабори в нацистській Німеччині, переслідування геїв в СРСР і США (епоха макартизму) – пише Національний ЛГБТ-портал України
У 80 країнах гомосексуальність заборонена законом (Алжір, Сенегал, Камерун, Ліван, Кувейт і інші); у багатьох країнах вона карається ув’язненням строком до десяти років (Нігерія, Лівія, Сирія, Малайзія, Ямайка і інші); іноді закон передбачає пожиттєве ув’язнення (Гайана, Уганда). І ще в десятці країн до гомосексуалів застосовується страта (Афганістан, Іран, Саудівська Аравія, Йемен і інші).
Декілька африканських президентів за власною ініціативою оголосили боротьбу цьому “лиху”, яке вони назвали “антиафриканським”.
Навіть в найбільш толерантних країнах, наприклад, Бразилії ескадрони смерті і скінхеди тероризують міста: в період з 1980 по 2000 рік офіційно зареєстровані 1960 вбивств гомосексуальних людей на ґрунті ненависті.
У більшості країнах гомофобія проявляється ще інтенсивніше, ніж раніше.
Кілька корисних матеріалів за темою:
«Не такий як усі»: що робити якщо ви дізналися, що ваша дитина гомосексуал. думка спеціалісток (російською)
Брошура «Моя дитина – інша». Відповіді на запитання батьків ЛГБТ-людей (російською)
Як працювати з ЛГБТ. Путівник для психологів та психотерапевтів
ЛГБТ-підлітки та ВІЛ: як подолати стигму та де шукати допомогу
Вебінар Марини Діденко «Доступність медичного закладу для ЛГБТ-пацієнтів»