Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з Офісом Президента України,
Радницею уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації,
Міністерством соціальної політики України анонсували запуск

загальнонаціональної інформаційної кампанії «Дитина не сама: інструкція з турботи».

Мета кампанії — привернути увагу суспільства до різних проблем порушення прав дітей під час війни​ та надати вичерпну інформацію, як розв’язувати ці проблеми. Зокрема, йдеться про права дітей, які через війну залишились без піклування батьків та потребують турботи і тимчасового дому. Кампанія доноситиме інформацію про те, як правильно підтримувати та захищати права дітей без батьківського піклування, а також надасть інструкції з тимчасового влаштування дітей у сім’ї.

Кампанія також допоможе популяризувати чат-бот в Telegram «Дитина не сама» (https://t.me/dytyna_ne_sama_bot), який дає можливість українським сім’ям та іноземним організаціям подати заявку службам у справах дітей про готовність тимчасово влаштувати дітей.

У чат-боті також містяться інструкції для тих, хто загубив або знайшов дитину.

Заявки у чат-боті вже подали більше 15 тис українських сімей та більш як пів тисячі іноземних організацій.

«До війни в Україні була достатньо велика кількість дітей, що підлягали усиновленню, майже 17000. Діти зі статусом сироти та позбавлені батьківського піклування потребують домашнього родинного спілкування на зміну вихованню в закладах інтитуційного догляду. Зараз кількість таких дітей лише зростає щодня, від бомбардування до бомбардування. Ми готуємося до покращення та зміни системи усиновлення, діджиталізації певних складових цього процесу, яка запрацює одразу після війни. Наразі велика кількість родин можуть та хочуть допомогти дітям, але потребують додаткових пояснень та актуалізації відомостей по процедурі», – зазначає Дар’я Герасимчук, радник-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

Окрім чат-бота, на домені Міністерства соціальної політики буде створено окремий розділ присвячений захисту прав дітей в умовах війни, що акумулюватиме всю відповідну інформацію в одному місці.

ЮНІСЕФ допомагатиме створювати контент для цього ресурсу.

«Кожна дитина в Україні потребує допомоги під час цієї страшної війни. Проте діти без батьківського піклування перебувають у зоні підвищеного ризику насильства і експлуатації», – зазначив Мурат Шахін, голова ЮНІСЕФ в Україні. – «Ця кампанія об’єднує зусилля усіх сторін для найкращого захисту українських дітей».

Кампанія триватиме понад три місяці та включатиме діджитал компонент, зовнішню рекламу, поширення через національні і локальні ЗМІ. Кампанія також залучатиме відомих українців та лідерів думок.

 

Джерело: ЮНІСЕФ (Україна)

 

You may also like