Якісні дослідження дають можливість визначити, які знання, думки та оцінки існують стосовно певної проблеми, і зрозуміти, чому формуються саме такі знання, думки та оцінки. Якісні методи відповідають на запитання: «що?» і «чому?». На відміну від кількісних досліджень вони не спрямовані на визначення ступеня поширеності тих чи інших думок та оцінок.

  • Україна
  • Білорусія
  • Молдова
  • Грузія
  • Азербайджан

Приклади якісних досліджень ПГР:

  1. Якісне дослідження серед дітей трудових мігрантів віком від 12 до 17 років показує, що дуже багато з цих хлопців і дівчат мають психологічні проблеми, а частина з них удається до ризикованої поведінки через недостатній догляд та підтримку з боку їхніх тимчасових опікунів, навчальних закладів та (або) соціальних служб. (Проблеми дітей трудових мігрантів: аналіз ситуації / Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна»; Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка. – К., 2007)
  2. Якісне дослідження серед ПГР свідчить про те, що здоров’я для них немає високої цінності, і вони не дуже ним опікуються, проте задоволення основних потреб для них є важливим (Див.: Діти й молодь, що живуть або працюють на вулиці: приховане обличчя епідемії ВІЛ в Україні / ЮНІСЕФ, МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід». – К., 2006).