Секстинг, онлайн-грумінг та сексторшен – найбільш поширені сексуальні ризики, з якими можуть зіткнутися діти в Інтернеті. Сьогодні цифрове середовище – частина нашого буденного життя, і вміти використовувати гаджети та Інтернет так само важливо, як вміти переходити дорогу. Аби допомогти батькам навчити своїх дітей безпечній поведінці в мережі, освітній проєкт #stop_sexтинг випустив довідник “Створюємо онлайн-простір разом з дітьми”.
В онлайн-довіднику зосереджена інформація про особливості розвитку дітей від 3 до 17 років, поради батькам щодо безпечного Інтернету та вправи, які розглядають кіберризики та пояснюють наслідки необережної поведінки в мережі.
“Кожна дитина залежно від віку має різні потреби, проте вони завжди включають питання безпеки. Батьки мають розуміти, з якими ризиками діти можуть зіткнутися в будь-якому віці і як саме їх можна захистити. Довідник проєкту #stop_sexтинг – це не лише ґрунтовні теоретичні знання, а й практичні вправи та інтерактивні ігри, які батьки можуть використовувати для того, щоб Інтернет залишався для дітей простором можливостей, а не місцем можливої небезпеки!”, – Анастасія Дьякова, Радник з питань безпечного Інтернету для кожної дитини при Віце-прем’єр-міністрі – Міністрі цифрової трансформації України, засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг.
Актуальність посібника зросла в умовах соціальної ізоляції. Так лише за період січень-березень 9997 звернень отримала гаряча лінія ГО “Ла Страда-Україна”. Консультаційну допомогу організація надавала у питаннях: насильства, жорстокого поводження з дітьми та їх експлуатації (39,9%), психологічного здоров’я (19,2%), безпеки в Інтернеті (11,8%) та ін. Найбільше звернень було від дівчат – 72%, 28% становили хлопці. А на час карантинних заходів за анонімною допомогою до чат-боту освітнього проєкту #stop_sexтинг звернулось близько 2500 осіб.
Оскільки батьки мають залишатися головним джерелом інформування дітей, лише регулярні сімейні бесіди допоможуть не порушувати простір один одного. Діалог – це ключ, аби дізнатися більше про віртуальне життя дитини, навчити її правилам Інтернет-спілкування, врегулювати час в мережі та разом з нею створити безпечний онлайн-простір.