Щорічно з насильством в тій чи іншій формі стикається кожна друга дитина у віці 2-17 років. У всьому світі троє з чотирьох дітей у віці 2-4 років піддаються жорстоким дисциплінарним покаранням з боку батьків або інших дорослих, під опікою яких вони знаходяться.
Кожна четверта дитина у віці до п’яти років живе в родині, в якій його мати піддається жорстокому насильству. Одна з 13 жінок і один з 13 чоловіків повідомляють, що в дитинстві стали жертвою сексуальної наруги. Приблизно кожна третя дитина випробувала не тільки фізичне, а й емоційне насильство.
В ООН закликають всі країни світу раз і назавжди покінчити з такими знущаннями над дітьми, які стали справжньою пандемією в період ізоляції.
Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питання про насильство щодо дітей Наджат Маалла Мджід, яка взяла участь у запуску нової кампанії, наголосила, що пандемія COVID-19 привела до зростання випадків знущань над дітьми.
Багато дітей і підлітків перестали ходити в школу. В результаті обмежень на пересування, тіснота в будинку і економічні труднощі привели до стресу і тривоги у батьків, які часто неадекватно реагують на непослух дітей. Все це загрожує серйозною кризою, пов’язаною з погіршенням здоров’я дітей. При цьому найближчим часом економічна ситуація в багатьох сім’ях буде погіршуватися.
За попередніми даними, до 2021 року бідних стане ще більше на 150 мільйонів чоловік. А саме злидні, на думку експертів, є основною причиною дитячих шлюбів, дитячої праці, сексуальної експлуатації дітей та торгівлі дітьми.
Експерти ООН закликають пам’ятати, що у хлопчиків і дівчаток, які пережили насильство, підвищується ризик виникнення психічних захворювань, залежності від наркотиків і алкоголю і ризик ряду хронічних захворювань.
«Я, як педіатр знаю, якої шкоди насильство і стрес можуть завдати фізичному і розумовому розвитку дітей на будь-якій стадії їх життєвого циклу, будь то раннє дитинство, дитинство або підлітковий вік», – заявила Спеціальний представник Генерального секретаря ООН.
«Ми повинні не допустити того, щоб сьогоднішні діти перетворилися в втрачене покоління зі шрамами від пандемії COVID-19, які залишаться на довгий час після того, як вона зникне», – закликала Наджат Маалла Мджід.
Photo by Kelly Sikkema on Unsplash
Джерело: news.un.org
Дивіться також:
Вебінар Олени Анопрієнко «Особливості консультування дітей та підлітків, які зазнали насильство»
Буклет «Подолання сексуального насильства щодо дитини: координація дій»