Останні європейські дані про вживання психоактивних речовин серед школярів у віці 15-16 років будуть опубліковані і представлені онлайн 12 листопада 2020 року.
Результати ґрунтуються на опитуванні 2019 року в 35 європейських країнах, яке було проведено в рамках міжнародного проєкту «Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин» – (ESPAD) і охопило 99 647 респондентів.
12 листопада о 12:30 за київським часом відбудеться зустріч у віртуальному форматі і пройде під назвою «ESPAD – нові результати і відгуки зацікавлених сторін».
На вебінарі будуть представлені основні висновки опитування з коментарями дослідників, осіб, які приймають рішення, фахівців з профілактики, експертів в сфері наркополітики, батьківських асоціацій.
Вебінар пройде англійською.
Реєстрація для участі за цим посиланням:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Y2Qk6bHHTsiSxNw3DiT5IA
Детальна інформація про майбутній звіт (англійською мовою) буде доступна на веб-сайті EMCDDA і на спеціальній цільовій сторінці ESPAD.
Сайт ESPAD також буде включати додаткові результати з набору даних, що лежать в основі аналізу. Всі таблиці будуть доступні для скачування в форматі Excel. Деталі реєстрації на вебінар можна знайти тут.
Проект ESPAD збирає дані через шкільні опитування кожні чотири роки останні 25 років.
Він об’єднує незалежні дослідницькі групи в більш ніж 40 європейських країнах і є найбільшим в світі міжнародним дослідницьким проєктом з питань вживання психоактивних речовин підлітками.
Дослідження проходить у співпраці з Європейським центром моніторингу наркотиків і наркоманії (EMCDDA).
EMCDDA включає дані ESPAD в свої щорічні звіти про ситуацію з наркотиками, і ці два органи тісно співпрацюють, щоб краще зрозуміти довгострокові тенденції вживання наркотиків серед цієї групи населення в Європі.
Україна – одна з країн-учасниць проекту з 1995 року, і кожні 4 роки дослідження проводить ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського моніторингового центру з наркотиків і наркоманії (EMCDDA).
У 2019 року в Україні пройшла сьома хвиля опитування і охопила 8509 респондентів (4108 хлопців і 4401 дівчат).
Дивіться додатково:
Захворювання на залежність: що треба знати про підліткову наркозалежність?