Громадські активісти створили анонімного чат-бота про контрацепцію, який навчає підлітків безпечним стосункам і пропонує виграти річний запас презервативів.
Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках інформаційної кампанії щодо контрацепції разом із партнерськими організаціями створили анонімний чат-бот Контрацептик, який у форматі діалогу розповідатиме підліткам та молоді про контрацепцію. За проходження опитування можна виграти річний запас презервативів.
Чат-бот розроблений для того, щоб підлітки відповідали на запитання та запам’ятовували інформацію про види контрацепції та безпеку і впевненість, яку вона дає.
Задля популяризації чат-бота Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» пропонує усім, хто пройде опитування Контрацептика до кінця, взяти участь у розіграші подарунку – 365 презервативів.
Результати будуть відомі 31-го грудня.
«Підлітки потребують знань. Нікуди діти правду, що українська молодь починає раннє сексуальне життя, і через брак перевіреної інформації в інтернеті чи неможливість поговорити з батьками вони наражаються на небезпеку. Знання про контрацепцію можуть змінити їхній підхід до стосунків, сформувати відповідальність за своє здоров’я. І що головне, потребу вимагати від партнерів чи партнерок такої ж відповідальності» – розповідає координаторка проектів, експертка зі статевого виховання фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» Тетяна Слободян.
За результатами опитування 2019 року серед підлітків та молоді від 10 до 17 років, яке проводилось за підтримки ЮНІСЕФ, середній вік першого сексу у хлопців – 14,4 років та 15,1 рік у дівчат. Разом із цим Україна лідирує за кількістю ВІЛ-інфікованих серед європейських країн.
Тому мета цієї інформаційної кампанії про контрацепцію – надати правильну інформацію якомога більшій кількості підлітків. Задля цього організація також буде впродовж десяти днів публікувати дописи на тему контрацепції на Instagram-сторінці молодіжного проекту teenslive. У 10 коротких і цікавих дописах будуть розкриватись основні питання, які можуть хвилювати молодих людей: від міфів про контрацепцію та опису психологічних бар’єрів до порад, що можуть допомогти зберегти здоров’я і мати безпечне статеве життя.
Для додаткової інформації про кампанію та чат-бот «Контрацептик» ви можете дізнатись, звернувшись до Тетяни Слободян, координаторки проектів БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї».
Більше інформації у соцмережах Фонду: Facebook, молодіжний Instagram, та на сайті.