Молодь є однією з найбільш соціально постраждалих від пандемії COVID-19, але, в той же час, і найбільш підготовленою до подолання швидкого переходу до віртуального середовища, яке створила пандемія.
Для багатьох молодих людей у регіоні Європи та Центральної Азії COVID-19 перервав навчання, залишив без роботи та ускладнив інтеграцію на ринок праці.
Зіткнувшись із закриттям школи та невпевненістю у своєму майбутньому, молоді люди кажуть, що почуваються ізольованими та стикаються з рівнем стресу, тривоги та депресії.
ЮНІСЕФ та Європейський навчальний фонд спільно працюють над вивченням викликів, можливостей та, що найголовніше, настроїв та поглядів молодих людей на їхні поточні та майбутні перспективи у часи COVID-19.
Опублікований звіт «Запобігання «Lockdown generation» в Європі та Центральній Азії: побудова стійких товариств з молоддю в епоху COVID-19» спирається на широкі консультації з більш ніж 15 000 підлітків та молоді в регіоні, які висвітлювали їх думки щодо обмежень локдауну, доступу та участі в освіті, результатів навчання та якості викладання, а також їх поглядів на мобільність, підприємництво та участь, серед інших питань. Звіт відображає надії та побоювання молодих людей щодо глибоких соціально-економічних змін, а також їх прагнення та практичні рекомендації щодо переосмислення більш всеохоплюючого, справедливого, мирного, стійкого та процвітаючого майбутнього.
 
Посилення стійкості – це ключове повідомлення, яке випливає із звіту, і стосується молоді, батьків, педагогічного персоналу та суспільства загалом.
У звіті викладено кілька політичних пропозицій, спрямованих на посилення участі молоді, соціальну згуртованість та інклюзію. Він переосмислює освітню та навчальну політику та пропонує рішення щодо відновлення можливостей для працевлаштування в умовах кризи та відновлення COVID-19.
Це забезпечує основу для визначення пріоритетів політики та структурних реформ, які створять кращий ґрунт для подолання наслідків кризи для молоді та підготовки до відновлення. Зрозуміло, що уряди, соціальні суб’єкти та міжнародне співтовариство повинні діяти вже зараз, щоб реагувати на ці потреби та пом’якшити негативний вплив пандемії COVID-19, яка ризикує вплинути на молодь на довгі роки.
Діяти зараз з продуманою підтримкою допоможе підвищити компетентність, впевненість та стійкість молоді, щоб дати їм кращу можливість побудувати міцне, справедливе та всеохоплююче майбутнє.
Джерело: www.unicef.org
Photo by Noah on Unsplash

Вас може зацікавити