Нова Зеландія заборонить сигарети для майбутніх поколінь і відмовиться від куріння до 2025 року – такі плани Уряд має вже сьогодні. Про це пише видання The Independent.

«Ми хочемо зробити так, щоб молоді люди ніколи не почали палити», – сказав міністр уряду.

Для цього уряд  скоротить кількість роздрібних продавців, які мають право продавати тютюн, а також знизить рівень нікотину в усіх продуктах. Також молодим людям буде важче купувати сигарети.

Цей крок є частиною масштабної боротьби з курінням, оголошеної міністерством охорони здоров’я Нової Зеландії.

«Ми хочемо переконатися, що молоді люди ніколи не почнуть палити, тому ми вважатимемо правопорушенням продаж або постачання тютюнових виробів новим групам молоді», – заявила заступник міністра охорони здоров’я Айша Верралл.

За даними уряду, щонайменше 11,6% всіх новозеландців у віці старше 15 років палять. Серед дорослих корінних Маорі цей показник збільшується до 29 відсотків.

Закон планується внести до парламенту наступного року в червні після консультації з робочою групою охорони здоров’я Маорі.

Обмеження на куріння будуть запроваджені з 2024 року.

З 2027 року за словами змінотворців, буде створено покоління «без диму».
Однак для вейпів ніяких обмежень не передбачається.

За словами уряду країни, чотири з п’яти курців почали палити до 18 років.

В Україні згідно з даними, отриманими під час дослідження ESPAD-2019, вік першої спроби куріння становить 14 років для кожного восьмого підлітка. А перша спроба сигарет у віці 9 років і молодше мала місце у кожного десятого опитаного респондента. 8,6% респондентів зазначили, що спробували курити у віці 15 років, та 7,3% респондентів вперше закурили у віці 13 років.

«Паління сигарет вбиває 14 новозеландців щодня, і двоє з трьох курців помруть в результаті куріння», – каже голова Медичної асоціації Нової Зеландії Алістер Хамфрі.

Читайте також:

Куріння які і раніше залишається однією з основних загроз здоров’ю дітей і підлітків – дані нового звіту ВООЗ

Професійна допомога у припиненні тютюнокуріння. Посібник.

«Вплив вейпів на здоров’я підлітків» – другий вебінар Марафону здорових практик 2020

You may also like