А чи знаєш Ти, що таких клінік у нашій країні вже 61? Ці клініки створені спеціально для підлітків і молоді, щоб допомагати їм розв’язувати свої проблеми. А питань і проблем чимало – збереження здоров’я, взаємини з однолітками, наслідки вживання алкоголю, наркотиків, стосунки з протилежною статтю, початок статевого життя, контрацепція і багато інших. У клініці також можна пройти обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом і ВІЛ.

Принцип роботи «Клінік, дружніх до молоді» (КДМ) побудований на трьох «Д» – ДОСТУПНОСТІ, ДОБРОВІЛЬНОСТІ, ДОБРОЗИЧЛИВОСТІ. А це означає, що клініка розташована в зручному місці, Ти можеш звернутися туди добровільно, Тебе зустрінуть доброзичливо і обов’язково допоможуть. КДМ розташовані при дитячих поліклініках, але зазвичай мають окремий вхід для своїх відвідувачів. Ти можеш знайти там багато цікавих інформаційних матеріалів для себе і про себе. У клініках панує особлива атмосфера. Всіх зустрічають доброзичливо, не читають нотацій, а допомагають розібратись у ситуації та вирішити її. Можна самому вибрати необхідного фахівця, прийти на прийом без батьків і проконсультуватися. Все, про що Ти говоритимеш з фахівцем, залишиться між вами. Фахівці допоможуть розібратись у проблемах, вирішити важкі та наболілі питання. Допомогу в клініці Ти можеш отримати конфіденційно, а за бажанням анонімно. Хоча лікар і заповнить картку – це необхідно йому для роботи, але він не вимагатиме в Тебе паспортні дані.

У КДМ ведуть прийом багато фахівців – це педіатр, підлітковий лікар, гінеколог, сексопатолог, уролог, нарколог, дерматовенеролог, психолог. У клініці також може працювати соціальний працівник, а в деяких – і юрист. Усі фахівці, що працюють в клініці, проходять обов’язкову спеціальну підготовку та здобувають право працювати в ній.

Багато молодих людей, які вже користувалися послугами КДМ, вважають, що ця клініка дійсно для них. А чи Ти знаєш, що кожна молода людина може стати волонтером у такій клініці? КДМ запрошують до співпраці молодь для найрізноманітніших заходів. Це може бути участь в акціях, тренінгах зі збереження здоров’я, участь у розробленні буклетів, фільмів для молоді та багато іншого.

Поцікався, де в Твоєму регіоні є така клініка і, за потреби, звертайся! Тобі дадуть відповідь на всі запитання, допоможуть вирішити проблеми. Співробітники клініки чекають на Тебе!!! Вони будуть раді допомогти Тобі!

Поради для Тебе!

  • Звернись до «Клініки, дружньої до молоді»! Дізнайся більше про свій організм, особливості дорослішання, те, як поводитися з протилежною статтю, контрацепцію та багато іншого.
  • Ти можеш прийти самостійно або з другом, друзями, близькою людиною, батьками – з ким тобі зручніше.
  • Запам’ятай, якщо виникла проблема, то її треба обов’язково вирішувати. Особливо, якщо це стосується Твого здоров’я!

 

Куди можна звернутися?

На сайті www.ohmatdet-center.org.ua Ти знайдеш перелік усіх «Клінік, дружніх до молоді», які є в Україні.

Якщо в місті, де Ти живеш, поки немає такої клініки, звернися до Центру соціальної служби для сім’ї, дітей і молоді, Центру планування сім’ї, шкірно-венерологічного диспансеру.

Слідкуй за новинами сайту. Триває створення клінік по всій Україні. На сайті Ти знайдеш інформацію про це. Можливо, незабаром там, де Ти живеш, вона почне свою роботу!

Буклет створено в рамках проекту підтримки розвитку «Клінік, дружніх до молоді» за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та Представництва ЮНІСЕФ в Україні