Цифрові технології відіграють чи не найважливішу роль у соціальному житті дітей та молоді.

Вони дозволяють залишатися на зв’язку з товаришами, навчатися, знаходити необхідну інформацію та самовиражатися. Використання сучасних комунікаційних технологій, з одного боку, створює для них додаткові можливості, а з іншого — наражає на різноманітні ризики, зокрема пов’язані із сексуальним онлайн-насильством. Небажаний контент розповсюджуються блискавично на широкий загал і назавжди залишається в інтернеті, постійно там циркулюючи.

Результати дослідження про безпеку дітей в інтернеті (2019, Офіс Уповноваженого Президента України з прав дитини) показують:

  • 70% дітей та 35% батьків користуються соціальними мережами та месенджерами;

  • 67% дітей повідомили, що бачили щось страшне в інтернеті, водночас лише 24% батьків визнали, що їхні діти мають проблеми з інтернетом;

  • 29% дітей особисто познайомилися з кимось, кого вони зустріли в інтернеті.

За даними ЮНІСЕФ, 75% підлітків підтвердили, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для знущань.

Посібник складається з двох частин:

Частина 1. Сексуальне онлайн-насильство, наслідки та протидія

Частина 2. Плани тренінгів

Друга частина забезпечує підготовку до проведення тренінгів з цієї теми з метою заохочення підлітків до безпечної та відповідальної поведінки.

Цей Посібник створено в рамках трирічного проекту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в інтернеті», який реалізують Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей», Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» та Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Пілотними майданчиками стали місто Київ, Вінницька та Львівська області.

Вас може зацікавити