За підтримки проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було фіналізовано переклад на українську мову Посібника з питань прав дитини в цифровому середовищі для органів державної влади.
З часу ухвалення Комітетом міністрів Ради Європи «Керівних принципів поваги, захисту та реалізації права дитини в цифровому середовищі» у 2018 році вони є одним із найвсеосяжніших комплексів стандартів і керівних принципів у цій галузі.
Керівні принципи врівноважують захист дітей у цифровому світі з просуванням їхніх позитивних прав як кінцевих споживачів цифрових технологій у їхньому особистому праві.
З огляду на дедалі важливішу роль, яку сучасні інформаційно-комунікаційні технології відіграють у житті дитини, необхідні заходи для забезпечення рівного та безпечного доступу до них. Якщо використовувати їх розумно, цифрові технології надають величезні можливості та переваги для навчання дітей, дозвілля, доступу до інформації та участі у рішеннях, що їх стосуються.
Цей посібник має на меті допомогти державним органам влади, що формують політику у сфері прав дитини в цифровому середовищі. Він підтримує збалансований погляд і підхід в ухваленні політичних або стратегічних рішень стосовно дому, школи чи суспільної сфери.
Доповнюючи керівні принципи, опубліковані 2018 року, та їхню адаптовану для дітей версію «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі», опубліковану в травні 2020 року, посібник підкреслює важливість спільного підходу для всіх державних органів, громадянського суспільства та приватних зацікавлених сторін.
Незалежно від того, чи просувають його через національне законодавство, чи стратегічне партнерство, добробут дітей у цифровому середовищі повинен стати метою, якої спільно прагнуть усі зацікавлені сторони у 21 столітті.
Сучасні діти та молодь – є цифровими громадянами більш, ніж будь-яке покоління до них, і хоча ніхто не народжується спеціалістом з цифрових технологій, усіх дітей та молодь потрібно підтримувати, щоб вони оволоділи навиками цифрової грамотності.
Ось чому права дитини в цифровому середовищі – основа Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016–2021) і залишатимуться основним завданням нової стратегії (2022–2027), яку тепер готує Керівний комітет Ради Європи з прав дитини (CDENF).
Посібник з питань прав дитини в цифровому середовищі для органів державної влади доступний для завантаження.
Джерело: https://www.coe.int/uk
Дивіться додатково:
Онлайн-ігри та права дітей: рекомендації для індустрії онлайн-ігор для оцінювання її впливу на дітей
МОН та Мінцифри запустили платформу «Всеукраїнська школа онлайн» для учнів 5-11 класів
Довідник “Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників”
Довідник «Створюємо онлайн-простір разом з дітьми» від проєкту #stop_sexтинг
Діти та гаджети: нові рекомендації Американської академії педіатрії