Методичний посібник «Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід», який є продовженням системного підходу до розбудови безпечного освітнього середовища із залученням працівників та працівниць закладів освіти, а також дітей і молоді.

Як організувати системну роботу з протидії насильства та булінгу в закладі освіти? Як діагностувати наявність булінгу в освітньому середовищі? Який алгоритм дій у разі його виявлення? До кого звертатись по допомогу? Які практичні інструменти має знати кожен та кожна на випадок, якщо стає учасником булінгу під час освітнього процесу? Які практичні інструменти створення безпечного середовища в закладі освіти? Відповіді на ці та інші питання можна буде знайти в цьому посібнику. Для педагогічних та соціальних працівників, батьків, здобувачів освіти, студентів вищих навчальних закладів педагогічного та соціального профілю, фахівців громадських організацій, широкого кола громадськості.

Змістовна частина складається з трьох розділів:

Розділ 1: Розробки занять з протидії булінгу для учасників освітнього процесу закладів освіти.
Розділ 2: Створення системи протидії булінгу, що сприяє безпечному освітньому середовищу та участі дітей, враховуючи можливості шкільних служб порозуміння. З досвіду закладів освіти
Розділ 3: Законодавство України щодо протидії булінгу.

Видання підготовлене в рамках проєкту «Створення безнасильницького середовища» у 14 закладах освіти, які приймали участь у моделюванні Безпечної та дружньої до дитини школи (БДДШ) у Донецькій та Луганській областях. Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Читайте також:

Навчальна програма та спецкурс для підвищення кваліфікації педагогічних працівників з проблеми «Базові навички медіатора в навчальному закладі. Забезпечення участі жінок і дітей у вирішенні конфліктів та миробудуванні»

Школьная профилактика насилия — 2019 год (издание на английском языке)

Пособие по предотвращению насилия в образовательных учреждениях

Вас може зацікавити