Ґендерно зумовлене насильство, і зокрема сексуальне насильство, має багато форм та проявів. Але під час війни небезпека насильства може йти не тільки від військових.
Вразливим становищем осіб під час війни чи гуманітарної кризи можуть скористатися окремі співробітники міжнародних, громадських, волонтерських організацій, які надають допомогу постраждалим особам. При цьому співробітники таких організацій та отримувачі допомоги (бенефіціари) опиняються у нерівному становищі, оскільки останні залежать від такої допомоги.
Аби запобігти та протидіяти цим випадкам, важливо знати та правильно ідентифікувати таке насильство, яке може здійснюватися у формі сексуальної експлуатації і наруги (СЕН).
Сексуальна експлуатаціяБудь-яке фактичне зловживання чи спроба зловживання вразливим становищем, владою чи довірою з метою отримання вигоди (матеріальної, соціальної чи політичної) шляхом сексуальної експлуатації іншої особи.
Сексуальна наруга – Будь-яке фактичне зловживання чи спроба зловживання вразливим становищем, владою чи довірою з метою отримання послуг сексуального характеру, включаючи, але не обмежуючись, вчинення дій чи погрозу вчиненням дій сексуального характеру проти статевої недоторканності у нерівних умовах чи в умовах примусу, із застосуванням сили (включно з безконтактною взаємодією та вчиненням діянь сексуальної експлуатації і наруги у кіберпросторі).

Примітка: будь-які дії сексуального характеру з залученням дітей є сексуальною наругою.

ООН прийняла та реалізує політику нульової толерантності до сексуальної експлуатації та наруги. Дана політика передбачає суворі міри відповідальності щодо всіх співробітників, включаючи персонал агенцій ООН, залучений персонал та партнерські організації, як на міжнародному, так і на місцевому рівні, за вчинення відповідних дій.
Сексуальна експлуатація та наруга – це серйозно! Якщо Ви безпосередньо постраждали, стали свідком або маєте підозру щодо вчинення відповідних дій з боку співробітників міжнародних, національних чи місцевих громадських організацій, не мовчіть.
Повідомте про такий випадок, наприклад, на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:
📲 116 123
📞 0 800 500 335
Telegram: @NHL116123
Instagram: @lastradaukraine
Skype: lastrada-ukraine
Facebook: @lastradaukraine

You may also like