Багато людей вважають булінг нормальною частиною дитинства. Але життя та факти кажуть про те, що це не так.

Булінг є складною проблемою. І в різному віці ця проблема потребує різних рішень.

Якщо Вашу дитину залякують чи Ваша дитина стала такою, що залякує –  Ви повинні знати як їй допомогти, щоб припинити це.

Тож, якщо Ваша дитина пішла до початкової школи…

Коли діти приходять до початкої школи, їх стосунки з однолітками набувають все більшого впливу. Фізичні знущання, які були поширені у дошкільному віці, можуть перерости більше в соціальні.  Дорослі можуть цього не бачити, а дітям все важче про це говорити.

Поведінка булінгу може включати: викривлення імен, образи, штовхання, хихікання кривляння, коли інша дитина розмовляє, виключення дитини з гри, ігнорування дитини і таке інше.

За словами одного з провідних світових дослідників булінгу, 60% хлопчиків, які цькують інших у початковій школі, мали судимість до 24 років.

Захист починається з втручання дорослих. Кожний свідомий дорослий повинен замислитись, коли: дитина здається надзвичайно стурбованою, не хоче ходити до школи, або регулярно скаржиться на головний біль та біль у животі,  якщо у дитини проблеми з агресією чи, здається, їй бракує емпатії.  Треба знати чи є у вашої дитини агресивні друзі?

Булінг – це серйозне питання для сучасної молоді, яке вимагає втручання дорослих.

Хоча батьки не можуть захистити своїх дітей від будь-якої небезпеки, яку може представляти життя, існує ціла низка речей, які вони можуть зробити для виховання належних навичок, необхідних для створення та підтримання здорових стосунків та припинення насильства та булінгу.

Одна з найефективніших речей, які дитина може зробити, щоб зупинити прояви булінгу – це сказати дорослому.

Дітям може бути не комфортно про це говорити, вони можуть бути збентежені або перелякані тим, що розмови погіршать проблему – потрібно багато сміливості та довіри, щоб дитина розказала про те, що з неї знущаються.

Обов’язково поцікавтесь деталями знущань: як часто це відбувається та як довго  триває? Чи знає про це вчитель та як реагують інші діти?

Заступіться за свою дитину – повідомте про знущання іншим дорослим у житті дитини (вчителям, тренерам) і працюйте разом, щоб надати дитині підтримку, необхідну йому для розвитку здорових стосунків.

Навчіть дитину бути напористим – не агресивним. Дослідження показують, що використання агресії для боротьби з агресією, як правило, погіршує проблему. Навчіть дитину, як відстоювати себе, репетируючи фрази та слова типу: «СТОП!» поки вони не прозвучать впевнено.

Запевнити дитину, що відійти та повідомити про знущання – це найкраще, що слід зробити.

Надзвичайно важливо, щоб батьки створили середовище, яке сприяє розвитку позитивних дружніх стосунків та зменшенню негативних взаємодій.

Подумайте про те, щоб записати свою дитину на різні заходи в школу та поза нею, щоб вона могла відчути багато різних дружніх стосунків.

Встановіть зв’язки з іншими батьками, щоб можна було контролювати взаємодію дітей з однолітками.

Діти, над якими знущаються, часто мають низьку самооцінку. Знайдіть заняття, які їм подобаються, щоб вони могли почати відчувати себе добре.

Для батьків дітей, які знущаються:

Надайте їм можливість позитивно використовувати свої природні навички лідерства (наприклад, навчити новому виду спорту або навички).

Хваліть (і практикуйте!) всебічну та шанобливу поведінку.

Батьки задають тон сімейним стосункам, а діти навчаються навичкам відносин, спостерігаючи за поведінкою батьків.

Практикуйте толерантність та моделюйте використання позитивної сили, поважаючи та підтримуючи інших. Заохочуйте позитивні стосунки серед дітей, вихваляючи поважну та всеохоплюючу поведінку, щоразу, коли ви її бачите.

Спробуйте зосередитись на позитивах вашої дитини, навіть коли вони потребують виправлення.

Вчіть та спонукайте до співчуття. Батьки повинні встановити межі та наслідки для неприпустимої агресивної поведінки – будь то вдома, у спортивній команді чи в школі. Наслідки повинні навчити дітей, що поведінка знущань є неправильною, і показати їм, як використовувати свою силу позитивно, а не деструктивно.

Дивіться додатково:

Дистанційний курс «Школа для всіх: Безпечне шкільне середовище»

Буклет «Про булінг для дітей»

Буклет «Індикатори фізичного, сексуального, психологічного насильства щодо дитини, а також нехтування потребами дитини» 

Шкільний булінг: ЮНІСЕФ надав нові дані U-Report про кібербулінг і булінг в освітньому середовищі

You may also like