Формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді є однією з основних завдань Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року.

У проекті Загальнодержавної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки одним із завдань є «Навчання учнів і студентів у навчальних закладах усіх форм власності за програмами профілактики ВІЛ та формування здорового способу життя на основі життєвих навичок», яка, включає інформування по питаннях безпеки статевих стосунків і виховання відповідальної сексуальної поведінки.

Враховуючи недостатній рівень статевої культури підлітків, надзвичайно важливим для попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом (передусім ВІЛ-інфекції) і небажаної вагітності є формування у молодих людей відповідального ставлення до власного здоров’я і знань про безпечні сексуальні практики.

Виходячи з цього, сьогодні залишається актуальним організація та проведення просвітницької роботи у навчальних закладах серед молоді по вихованню відповідального ставлення до свого здоров’я, підвищення рівня знань щодо захисту від інфікування ВІЛ, статевої освіти.

Мета цього вебінару – надати додаткові знання, які допоможуть фахівцям ефективніше планувати і проводити просвітницькі заняття з молоддю, відповідні інформаційним потребам підлітків.

План вебінару:

  • Репродуктивна і сексуальна поведінка підлітків і молоді.

  • Сучасний погляд на статеве виховання і статеве просвітництво, сфери впливу на підлітка.

  • Визначення поняття «підлітковий вік», фізіологія підлітка.

  • Психологічні особливості розвитку і формування особистості підлітка.

  • Емоційна сфера підлітка. Завдання дорослого.

  • Сексуальність, функції та етапи становлення сексуальності.

  • Підвищення рівня довіри до фахівців і мотивації звернення до них молоді за інформацією про статеві стосунки.

Спікер: Ірина Цісар. Спеціаліст Київського міського Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, методист, національний тренер України з питань формування здорового способу життя, національний тренер за програмою “Просвітницька робота” рівний-рівному “серед молоді України щодо ЗСЖ”; має десятирічний досвід навчання педагогів, психологів та соціальних працівників у сфері профілактики ВІЛ-інфекції / СНІДу.

You may also like