За соціологічними опитуваннями (1) понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% – перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, повʼязаних з психічним здоровʼям.

У той же час, 31% українців не вважають свої ментальні проблеми вагомими і важливими для інших, особливо в умовах війни – наразі це основний бар’єр до звернення за психологічною допомогою; 66% респондентів не знають, куди вони могли б звернутися по допомогу в разі необхідності.

 

У межах комунікаційної кампанії Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської та разом з ГО «Безбар’єрність» з’явилась спеціальна онлайн-сторінка (лендінг) про ментальне здоров’я під назвою «Ти як?».

 

Мета кампанії і цього ресурсу взагалі – формування в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, надання розуміння та демонстрація інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан.

На HowAreU.com  зібрані різні корисні інформаційні матеріали: де шукати допомоги, коли вона потрібна вам або тим, хто поруч; за якими номерами телефонувати по  психологічну допомогу в Україні та за кордоном. Відео про Техніки самодопомоги та матеріали з Аптечки швидкої психологічної допомоги.

На сторінці також зібрані важливі посилання на безкоштовні сервіси, де також можна знайти допомогу.

Онлайн:

Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» для дітей, батьків, подружніх пар, вагітних

Благодійного фонду «Майнді»

«Онлайн-ресурс» психоедукаційних матеріалів для для ветеранів, близьких ветеранів та захисників, фахівців та близьких захисників «Це ОК»

Проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) із психологічної підтримки для підлітків, вчителів та батьків

Інтернет-платформа психологічної допомоги українцям

Кризова психологічна підтримка українців українською, англійською, німецькою та російською мовами в Україні та за кордоном через чати

У мобільному додатку інтегровано навчальний курс з навичками самодопомоги при стресі

Офлайн:

Оздоровчий табір для дітей, які постраждали від війни. Психологічна реабілітація, робота з батьками та опікунами

Для жінок та дітей

Для дітей, молоді, майбутніх батьків, вагітних

Для ветеранів, людей, які пережили полон і тортури. Центр психічного здоров’я та реабілітації

Простори підтримки для близьких захисників і захисниць «Плюс Плюс ++»

Додатково є невеличка збірка постерів в різних форматах, які можна роздрукувати та розмістити в парадному свого будинку, в магазині, кафе, або іншрму місці, де люди зможуть його побачити та звернутись по допомогу.

Щоб бути доступними для кожного українця цей проєкт доступний на багатьох платформах у:

 

(1)Дані представлені в Аудиті ресурсів існуючої системи надання послуг у сфері психічного здоров’я; дослідження проведено у межах роботи над Всеукраїнською програмою ментального здоров’я).

 

Додатково дивіться корисні матеріали в межах кампанії за посиланням: https://bf.in.ua/useful/

You may also like