«Особи, які ідентифікують себе як лесбіянки, геї, бісексуали, транс або інтерсексуали, або належать до інших сексуальних чи гендерних меншин (ЛГБТІ+), мають гірші результати щодо здоров’я та життя, ніж ті, хто ідентифікується як гетеросексуал та/або чия стать приписана при народженні та гендерна ідентичність узгоджуються один одному.

Ці нерівності були підтверджені вивченням досвіду життя та данинаукових досліджень із людьми, що належать до сексуальних та гендерних меншин (СГМ).

Починаючи з 1980-х років, у багатьох країнах зростає терпимість і прийняття до ЛГБТІ+ осіб, проте багато людей із СГМ стикаються з неприйняттям, переслідуванням чи фізичним насильством та стигматизацією.

Здається, що їхні погані показники стану здоров’я принаймні частково можна пояснити хронічним стресом меншин та його негативними наслідками.

Багато людей СГМ повідомляють, що вони почали визнавати свою сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність у підлітковому віці.

Зважаючи на психологічні причини розвитку, це той етап життя, коли вони найбільш вразливі до негативних наслідків для здоров’я внаслідок несприятливих переживань, таких як знущання, переслідування та соціальна ізоляція з боку своїх однолітків чи інших.

Хоча теплі, турботливі та прийнятні сім’ї можуть певною мірою пом’якшити негативний вплив такого досвіду, багато ЛГБТІ+ також повідомляють про негативні стосунки у своїх сім’ях. Несприятливий досвід дитинства та підлітків через стигматизацію та стрес меншості має тривалий вплив на людей СГМ.

Дослідження також демонструють, що багато осіб, що займаються СГМ, стикаються з відсутністю розуміння та поваги в освітніх, медичних та соціальних послугах.

Особи, які приймають рішення, повинні враховувати ці складності, що базуються на фактичних даних та допомагти молодим людям з СГМ жити у більш розуміючих та толерантних суспільствах» – це вступні слова до Звіту за результатами дослідження LGBTI+ Youth Landscape and Knowledge Gap Analysis Research Report, який був представлений 24 травня онлайн.

«Ми повинні знати більше про те, як покращити добробут та стійкість серед ЛГБТІ + молоді, а не лише концентруватися на ризиках та негативних наслідках»  –  сказав Міністр у справах дітей, рівності, інвалідності, інтеграції та молоді Родерік О’Горман, Т.D., (Roderic O’Gorman, T.D.) представляючи дані цього Звіту.

Тож проведене дослідження показало, що:

  • Деякі цілі Національної молодіжної стратегії ЛГБТІ+ добре підкріплюються дослідженнями, але є важливі прогалини в даних досліджень, які потрібно усунути.
  • Подальші дослідження повинні включати як ЛГБТІ + молодих людей, так і їх джерела підтримки – сім’ї, вчителів та молодіжних працівників.
  • Недостатньо якісних досліджень щодо трансгендерів та інтерсексуалів; потрібно більше доказів, щоб знати, як найкраще поліпшити їх життя.

Міністр наголосив, що існує велика кількість доказів, що підтверджують цілі в Національній молодіжній стратегії ЛГБТІ+, зокрема, важливості створення сприятливого середовища для ЛГБТІ+ молоді в школах та коледжах, а також щодо досвіду знущань молодих людей ЛГБТІ+.

Але є також прогалини в дослідженнях щодо інших важливих питань: як знання про життя трансгендерних та інтерсексуальних молодих людей, про погляди батьків та сімей ЛГБТІ+ молодих людей та про те, як їх краще підтримати, або про створення інклюзивного робочого середовища для ЛГБТІ+ молоді. Це всі питання найвищого значення, треба знайти спосіб усунути ці прогалини у дослідженні.

Коментуючи висновки, провідний автор доктор Андраш Келто сказав: «Більшість досліджень щодо ЛГБТІ + молодих людей проводиться з Північної Америки, тому було важливо переглянути факти, що стосуються ірландського та європейського контексту. Ми також задокументували прогалини у нашому розумінні ЛГБТІ + молодих людей. Ініціативи щодо поліпшення життя ЛГБТІ + молодих людей повинні базуватися на високоякісних наукових доказах, і наш звіт чітко вказує, де потрібні додаткові дослідження. Подальші дослідження повинні враховувати позитивні аспекти життя молодих людей ЛГБТІ +, залучати їхні сім’ї, вчителів та молодіжних працівників, а також відстежувати ініціативи для забезпечення позитивних результатів».

Проект було розпочато для досягнення третьої мети Національної молодіжної стратегії ЛГБТІ+ Ірландії на 2018-2020 роки: розвиток середовища досліджень і даних для кращого розуміння життя ЛГБТІ+ молоді.

 

Посилання на звіт.

 

Джерело: https://www.gov.ie

Вас може зацікавити