https://data.unicef.org/adp/ – це адреса нового порталу даних про добробут підлітків (ADP) у ключових сферах їхнього життя, який розробив UNICEF.
Вперше зібрано велику кількість глобальних, регіональних та національних даних про підлітків із заходами, тісно пов’язаними з Цілями сталого розвитку.
Творці ресурсу зазначають, що до цього часу дані про підлітків були поширені в різних джерелах, тому лише обмежена кількість людей, які мали час, ресурси та досвід, щоб розбиратися в даних, могли використовувати ці джерела всебічно. Завдяки порталу ключові дані були зібрані разом, а це означає, що отримавши до них доступ, можна простіше посилювати власну роботу.
«Завдяки порталу ми прагнемо надати вам силу даних, щоб полегшити краще розуміння та реагування на критичні проблеми, з якими стикаються підлітки по всьому світу. Для тих із вас, хто працює з підлітками та для підлітків, простий у навігації портал зробить адвокацію, збір коштів, стратегічне планування, програмування та звітність більш простими та ефективними» – говориться в заяві організації.
Презентаційне відео щодо ADP:
Оскільки портал надає дані в ключових областях благополуччя підлітків, він дає змогу проводити більш інтегрований аналіз. Наприклад, можна побачити закономірності завершення школи поряд з даними про вступ підлітків до роботи. Перегляд доказів того, що відбувається в різних аспектах життя підлітків, дасть змогу давати більш цілісні та ефективні відповіді.
Дані, що зібрані по Україні дивіться за цим посиланням.
Портал складається з чотирьох основних розділів: тематичні знімки дають загальносвітовий огляд кожної сфери добробуту підлітків, використовуючи наративні розповіді та прості діаграми, щоб відповісти на великі запитання про життя підлітків.
Профілі країн надають з висоти пташиного польоту дані в ключових областях добробуту підлітків. Ви можете використовувати цей розділ, щоб створити чіткий підсумок добробуту підлітків у кожній країні з шістьма графіками в кожній області, що показують стандартний вибір результатів, що дозволяє легко порівнювати між країнами.
Розділ інтерактивної візуалізації даних дає змогу детальніше досліджувати дані. Тут ви можете переглянути глобальну карту, щоб побачити, як країна порівнюється зі своїми сусідами. Ви можете створювати спеціальні діаграми для порівняння результатів між групами населення та для власного вибору країн. І там, де дозволяють дані, ви можете переглядати тенденції з часом.
Нарешті, функція наборів даних дозволяє завантажувати повні дані, що лежать в основі порталу.
Сторінка доступності даних порталу також показує нам, де відсутні дані щодо певного аспекту добробуту підлітків або для певних груп населення чи країн. Побачивши ці прогалини більш чітко, можна вжити заходів для їх заповнення – і потім ці дані можна буде додати на портал, створюючи більш повну картину.
Це лише один із шляхів розвитку порталу. Автори вітають відгуки від усіх, хто користується порталом, про додаткові інструменти візуалізації, теми чи інші ресурси, які було б корисно включити.