Як забезпечити активну участь дітей та молоді у житті великих міст і маленьких громад? Як створити та ефективно управляти молодіжним центром? Які існують успішні міжнародні практики залучення дітей та молоді? Які останні тенденції розвитку молодіжної політики? Що таке молодіжна стратегія України? Як забезпечити участь дітей молодшого шкільного віку? Чому в одних громадах влада та молодь працюють в партнерстві, а в інших ні?
Саме такі запитання ЮНІСЕФ часто отримує від представників міст та громад в рамках реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», яка впроваджується ЮНІСЕФ та партнерами в Україні.
Для пошуку відповідей на ці питання ЮНІСЕФ підготували:
Курс для фасилітаторів
«Як забезпечити активну участь дітей та молоді у житті громади?»
Якщо ви лідер молодіжного руху, але ваша громада ще не в ініціативі, ви можете переглянути усі відео на сторінці ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Ви не отримаєте сертифікат про завершення курсу, але отримаєте усі знання від наших спікерів.
Мета курсу: Курс націлений на ті міста і громади, де місцева влада підтвердила готовність забезпечити змістовну участь дітей та молоді у житті громади.
Ми робимо наголос на реальній співпраці молоді, влади та громадянського суспільства.
Ми забезпечуємо необхідними інструментами, знаннями та навичками, щоби наприкінці 2020 року продемонструвати результат.
Ми поєднуємо теорію та практичний досвід найкращих спеціалістів із залучення молоді.
Ми прагнемо надати “якісний поштовх” та активізувати участь дітей та молоді в процесах ухвалення рішень на національному та місцевому рівнях.
Попередня програма курсу «Як забезпечити активну участь дітей та молоді у житті громади?»
1. Серія вебінарів. У вас буде змога поспілкуватись із досвідченими експертами із України і не тільки, задати запитання мерам та головам громад, послухати рекомендації від практиків, які мають досвід реалізації найкращих дитячих та молодіжних ініціатив в Україні. Теми вебінарів розкриють питання молодіжної стратегії України, ефективної комунікації з молоддю, створення та управління молодіжними центрами, креативних методів залучення молоді, мотивації молоді до участі, створення молодіжних рад, оцінки потреб дітей та молоді, проблеми дитячої бідності та рішення щодо інклюзивних просторів та багато іншого. Серед спікерів Олександр Ярема, Євген Глібовицький, Джерісон Лансдаун та багато інших теоретиків і практиків молодіжної участі.
Курс проходитиме в три етапи
- Ми запрошуємо всіх бажаючих прослухати вебінари та забезпечуємо вільний доступ до освітніх матеріалів. Для проходження на другий етап необхідно прослухати як мінімум 80% вебінарів та відповісти на запитання після кожного вебінару.
- Учасників, які успішно пройдуть перший етап, ми запрошуємо взяти участь в обмінах та реалізувати практичну ініціативу в своїй громаді. Для проходження на третій етап необхідно взяти участь як мінімум в одному обміні та успішно реалізувати практичний проект.
- Учасників третього етапу ми нагородимо сертифікатами про успішне завершення курсу від ЮНІСЕФ та запрошуємо взяти участь в Національному Форумі.
Курс починається вже у січні 2020 року і триватиме до грудня 2020 року.
Вебінари проходитимуть щотижня протягом години. І орієнтовно завершаться у квітні 2020 року.
Технічну підтримку проведення вебінарів забезпечує Інформаційна онлайн-платформа «Центр Знань» (Knowledge Center)
Участь у вебінарах безкоштовна, але для участі потрібно зареєструватись за цим посиланням:
Будь ласка, вказуйте інформацію про себе коректно, перевірте правильність написання імейлу.
Бо саме на той імейл, який вкажете при реєстрації надійде посилання до участі та трансляції.
Якщо у Вас з’являться питання напишіть нам: knowledgecenterua@gmail.com
Серія вебінарів розпочнеться вже 16 січня о 16:00 (за київським часом)
Тема першого вебінару «Як створити wow-молодіжний центр»
Спікер вебінару – Захарій Ткачук, координатор освітньої програми «Менеджмент молодіжних центрів», засновник «Молодіжного центру Волині».
Актуальність теми:
Із вебінару ви дізнаєтесь про:
– Історію створення центрів та їх формати у світі. Різницю між міськими та сільськими молодіжними центрами.
– Лайфхаки при запуску центру. Документи, та що точно не варто робити коли плануєте чи відкриваєте центр.
– Як залучити молодь до управління центром, його наповнення та роботи. Які види та форми участі молоді можуть мати місце у молодіжному центрі.