Регулярна фізична активність сприяє профілактиці і лікуванню неінфекційних захворювань, таких як хвороби серця, інсульт, цукровий діабет, рак грудей і товстої кишки.

Крім того, фізична активність знижує ризик гіпертензії, надмірної ваги та ожиріння, а також сприяє зміцненню психічного здоров’я, підвищення якості життя і рівня добробуту.

Однак у багатьох країнах світу люди починають вести менш рухливий спосіб життя. У міру економічного розвитку зростає поширеність недостатньої фізичної активністі. У ряді країн цей показник досягає 70% – причиною тому розвиток транспорту, використання нових технологій, особливості культури та урбанізація.

В усьому світі 1 з 4 дорослих та 3 з 4 підлітків (у віці 11–17 років) в даний час не дотримуються загальним рекомендаціям щодо фізичної активності, встановленим ВООЗ.

Активна гра та відпочинок важливі для раннього дитинства, а також для здорового росту та розвитку у дітей та підлітків. Якісне фізичне виховання та сприятливе шкільне середовище можуть забезпечити фізичну та медичну грамотність для тривалого здорового, активного способу життя.

Глобальний план дій щодо підвищення рівня фізичної активності прийнятий у відповідь на запити країн, яким потрібні нові керівні матеріали і система ефективних заходів політики щодо підвищення фізичної активності на всіх рівнях.

У плані ставляться чотири цілі і рекомендуються 20 заходів політики, які застосовуються до всіх країн і спрямовані на боротьбу з численними культурними, екологічними та індивідуальними детермінантами недостатню фізичну активність.

ВООЗ буде підтримувати зусилля країн з широкого впровадження і зміцнення заходів реагування, надаючи засновані на наукових даних стратегічні рішення, керівні матеріали та інструменти реалізації, а також буде відслідковувати прогрес і результати на глобальному рівні.

Читайте додатково:

HBSC-2018: «Соціальна обумовленість та показники здоров’я підлітків та молоді»

Вас може зацікавити