Цілі сталого розвитку з моменту їх прийняття в 2015 році, стали тією основною, на яку покладаються при реалізації будь-яких програм, спрямованих на якісні зміни. Покажчиком, який направляє людську діяльність в руслі глобального перетворення світу.

Про Цілі говорять і пишуть, а також знімають фільми. Нижче представлена добірка з п’яти документальних фільмів, що ілюструють різні Цілі сталого розвитку, як окремо, так в комбінаціях. Що з цього вийшло – дивіться.

1. Завтра/Demain, 2015  Цілі сталого розвитку: 2, 4, 7, 11, 12, 13, 16

Цей фільм – для всіх, хто хоче дізнатись більше про сталий розвиток за дві години. Дізнавшись із наукових досліджень про можливе вимирання частини людства до кінця ХХІ століття, знімальна група вирушає у подорож.

Зібравши воєдино ефективні ініціативи та проекти у сільському господарстві, енергетиці, економіці, освіті, управлінні, кінематографісти дають нам можливість уявити, яким може бути суспільство майбутнього та знайти рішення, які врятують планету.

Фільм, на відміну від інших подібних, не культивує катастрофізм, а оптимістично зображує конкретні приклади вирішення екологічних та соціальних викликів ХХІ століття.

2. Дух часу: Наступний крок/Zeitgeist: Moving Forward, 2011  Цілі сталого розвитку: 1, 9, 12, 15

Три центральні теми фільму: людська поведінка, грошова економіка та прикладна наука. У фільмі пропонується радикальний підхід до вирішення глобальних проблем сучасності: збройних конфліктів, низького рівня життя, корупції, злочинності, екологічної кризи та інших регресивних процесів.

Зокрема режисер намагається відповісти на питання: якою може бути нова парадигма сталого соціально-економічного розвитку, яка називається “ресурсо-орієнтована економіка”, при якій гроші і робота заради грошей підуть у минуле.

3. Реальна ціна моди/The True Cost, 2015   Цілі сталого розвитку: 8, 12

З чого роблять сучасний одяг і хто його виготовляє? Фільм про фешн-індустрію, яка відкриває завісу таємниці і задає логічне запитання: хто насправді платить ціну за наш модний вибір?

Про моторошні умови праці робітників, зарплатню у 2 доллара на день, дитячу працю та сотні смертей після обвалу будівлі RanaPlaza, де було 4 фабрики з пошиву одягу.

4. Сміття /Trashed, 2012   Цілі сталого розвитку: 12

Стрічка побудована у формі глобальної розмови між Джеремі Айронсом і жителями нашої планети – від Ісландії до Індонезії. Серед співрозмовників вчені, політики і прості люди, чиє здоров’я і спосіб життя постраждали від забруднення навколишнього середовища відходами.

Але небезпеки можна уникнути, якщо виробники поступово відмовлятимуться від упаковки, а переробка відходів врятує землю від появи величезних сміттєзвалищ.

5) Хто вбив електрокар?/Who Killed the Electric Car, 2006   Цілі сталого розвитку: 7, 17

Як може померти інноваційна технологія, яка з’явилась у потрібний час і в потрібному місці, проте в оточенні зовсім не тих людей?
У фільмі йдеться про спроби General Motors продемонструвати відсутність попиту на електричні автомобілі в Каліфорнії, а також технології майбутнього, як авто з водневими двигунами та гібридні авто.

 

Джерело: https://globalcompact.org.ua/

Цілі сталого розвитку

 

Вас може зацікавити