За даними нового звіту, опублікованого напередодні Всесвітнього дня дітей, який весь світ відзначає сьогодні, 20 листопада, кожна дев’ята інфікована COVID-19 особа — це дитина або підліток.

Доповідь «Попередити втрату цілого покоління через COVID» — це перший документ ЮНІСЕФ, який всебічно висвітлює драматичні наслідки пандемії для дітей, що дедалі сильніше впливатимуть на їхнє здоров’я і добробут. Хоча симптоми в заражених дітей здебільшого легкі, кількість випадків інфікування серед осіб цієї вікової категорії зростає, а довгостроковий вплив на навчання, харчування та добробут дітей і молоді може змінити життя цілого покоління.
«На початку пандемії COVID-19 побутував стійкий міф про те, що це захворювання майже не вражає дітей. Але це твердження далеке від істини, — зазначила виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. — Хоча діти можуть хворіти й поширювати захворювання, це лише вершина пандемійного айсберга. Набагато більшу загрозу для них становлять порушення в роботі найважливіших служб та відсутність доступу до базових послуг, а також стрімке зростання рівня бідності. Що довше триватиме криза, то сильнішим буде її вплив на освіту, здоров’я, харчування та добробут дітей. Під загрозою майбутнє цілого покоління».
У звіті ЮНІСЕФ підкреслено, що станом на 3 листопада в 87 країнах кожна дев’ята інфікована COVID-19 особа є дитиною або підлітком до 20 років. Це становить 11 відсотків усіх зареєстрованих випадків інфікування (загалом 25,7 мільйона осіб), про які повідомили ці країни.
В Україні кожна п’ятнадцята інфікована COVID-19 особа є дитиною або підлітком до 20 років. Станом на 17 листопада, ця вікова група становила 6,7 відсотків від усіх зареєстрованих випадків інфікування (загалом 557 657 осіб).

You may also like