За даними опитування, представленого сьогодні Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Спеціальною представницею Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей, третина молодих людей у 30 країнах світу стають жертвами онлайн-булінгу, а кожна п’ята молода людина змушена була пропускати заняття в школі через кібербулінг та насильство.

В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття.

Майже три чверті респондентів, які анонімно відповіли на запитання молодіжного опитування U-Report, також зазначили, що найчастіше онлайн-булінг трапляється в соціальних мережах, зокрема у Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.

«Доступ школярів до Інтернету означає, що школа не закінчується, щойно учень або учениця вийшли з класної кімнати. І, на жаль, булінг так само не закінчується, коли діти залишають будівлю школи, – наголосила Генрієтта Фор, Виконавча директорка ЮНІСЕФ. – Для поліпшення умов навчання молоді необхідно враховувати те, що їхнє життя нині проходить і онлайн, і офлайн»

У межах опитування молоді люди через SMS та сервіси миттєвих повідомлень дали відповіді на низку запитань про свій досвід онлайн-булінгу та насильства, а також про те, де ці явища найчастіше трапляються і хто, на їхню думку, має відповідати за їх подолання.

Буллінг в мережі: більше 20 відсотків українських підлітків випробували його на собі

Близько 32% опитаних вважають, що за подолання кібербулінгу має відповідати держава, 31% – що самі молоді люди, 29% відповідальними назвали інтернет-провайдерів.

В Україні, більше половини молодих людей вважає, що проблему може вирішити сама молодь.

В той час, кожен п’ятий український підліток думає, що державні органи теж  мають відповідальними за подолання кібербулінгу.

14 % молодих людей вбачають необхідність залучення школи і ще 12 відсотків – інтернет-провайдерів.

«Один із ключових висновків, які можна зробити з отриманих відповідей, – необхідно активно залучати молодь і дітей та налагоджувати з ними партнерство. Відповіді на запитання про те, хто відповідає за подолання кібербулінгу, приблизно порівну розподілилися між державою, інтернет-провайдерами (приватним сектором) і самими молодими людьми, – зауважила Наджат Маала Мджід, Спеціальна представниця Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей. – Це наша спільна проблема, і ми маємо розділити відповідальність між усіма партнерами»

В опитуванні взяли участь понад 170 тисяч U-репортерів – молодих людей віком від 13 до 24 років із таких країн: Албанія, Бангладеш, Беліз, Болівія, Бразилія, Буркіна-Фасо, В’єтнам, Гамбія, Гана, Еквадор, Зімбабве, Індія, Індонезія, Ірак, Косово, Кот-д’Івуар, Ліберія, Малаві, Малайзія, Малі, Молдова, М’янма, Нігерія, Румунія, Сьєрра-Леоне, Тринідад і Тобаґо, Україна, Франція, Чорногорія та Ямайка. В Україні до опитування долучилися 6,791 Ю-репортер.

Результати дослідження ставлять під сумнів думку, що кібербулінг поміж однокласниками трапляється лише у країнах із високим рівнем доходу. Так, 32% респондентів у країнах  Європи та Центральної Азії повідомили, що вони стали жертвами онлайн-булінгу. Близько 53% зізналися, що вони знають про приватні онлайн-групи школярів, де діти обмінюються інформацією про своїх однолітків із метою цькування. В Україні про існування таких груп повідомили 59% опитаних.

Дослідники відмічають небезпечні наслідки буллінгу

У 2018 році в межах кампанії ЮНІСЕФ #ЗУПИНИТИнасильство у школах і навколо них діти та молоді люди з усіх країн світу напрацювали Маніфест молоді #ЗУПИНИТИнасильство, в якому закликали держави, вчителів, батьків та самих себе допомогти подолати насильство та забезпечити умови, у яких учні почувалися б безпечно у школах та навколо них, у тому числі були б захищеними онлайн.

«Молоді люди з усього світу – з країн із високим і низьким рівнями доходу – говорять нам, що зазнають онлайн-булінгу, що це впливає на їхню освіту і що вони хочуть, аби це припинилося, – підкреслила Генрієтта Фор. – Нині ми відзначаємо 30-ту річницю Конвенції про права дитини, і ми зобов’язані забезпечити, щоб захист прав дитини став пріоритетом цифрової безпеки та політики щодо захисту користувачів Інтернету».

Юридична допомога для постраждалих від кібербулінгу в Україні

Для подолання онлайн-булінгу та насильства у школах і навколо них ЮНІСЕФ та його партнери закликають усі сторони до негайних дій у таких сферах:

  • Реалізація політики захисту дітей та молодих людей від булінгу та кібербулінгу.
  • Створення та запуск національних «гарячих ліній» для підтримки дітей і молоді.
  • Просування етичних стандартів і практик серед провайдерів доступу до соціальних мереж, зокрема щодо збирання, зберігання та управління даними.
  • Збирання більш точної та деталізованої інформації про поведінку дітей і молодих людей онлайн, на основі якої будуть розроблятися подальша політика та рекомендації.
  • Проведення навчань для вчителів та батьків із питань запобігання та реагування на булінг і кібербулінг, зокрема серед вразливих груп.

Photo by Paul Bence on Unsplash

Джерело: https://www.unicef.org/ukraine

Читайте и смотрите также:

Вебинар Катерины Бояршиновой «Буллинг: опасное явление в образовательной среде»

Один, два, три: что нужно, а что не нужно предпринимать в случае буллинга

«Я МАЮ ПРАВО!»: Все о буллинге в вопросах и ответах

Кибербуллинг: сетевые разборки подростков

You may also like