Є деякі аспекти батьківського життя, які завжди — незалежно від покоління, географічного чи культурного походження — викликають занепокоєння. Ці хвилювання включають те, чи можуть підлітки експериментувати з психоактивними речовинами. Батьки схильні серйозно ставитися до чесності та відкритості, щоб бути позитивним прикладом. У той же час, їхній головний пріоритет – забезпечити безпеку та здоров’я своїх дітей шляхом запобігання ризикованій поведінці.
8 травня 2023 року відбувся вебінар «Підлітки та вживання психоактивних речовин: що можуть зробити батьки?», в якому фахівці зібрали багато порад про те, що робити і чого не робити батькам, щоб допомогти підліткам розібратись з темою наркотиків та батьківських переживань про це; наскільки важливо доносити до дитини власні очікування та думки, ставити питання та довіряти; а також про перешкоди в профілактиці вживання серед молоді, причини раннього вживання та чи впливає вживання дорослими алкоголю на дітей.
Організатором події виступив Європейський центр моніторингу наркотиків і наркотичної залежності.

Спікери та ведучі:

1. Іна Конінг (Ina Koning ), дослідниця профілактики, Амстердамський університет, Нідерланди.
2. Тереза Ґлац (Terese Glatz), дослідниця батьківства, Університет Еребру, Швеція.
3. Грегор Буркхарт (Gregor Burkhart), старший аналітик з питань профілактики, EMCDDA.
Голова: Ракеле Доніні (Rachele Donini), експертка з профілактики, Італія
Вступне та заключне слово: Алексіс Гусділ (Alexis Goosdeel), директор EMCDDA

 

Як допомогти дорослим керувати ризиками, пов’язаними з вживанням підлітками психоактивних дивіться у вебінарі за цим посиланням.
Європейський центр моніторингу наркотиків і наркотичної залежності (EMCDDA) є центральним джерелом і підтвердженим авторитетом у питаннях, пов’язаних з наркотиками, у Європі.
Понад 20 років він збирає, аналізує та поширює науково обґрунтовану інформацію про наркотики та наркозалежність та їхні наслідки, надаючи своїй аудиторії засновану на фактах картину явища наркотиків на європейському рівні.

You may also like