Усі ВІЛ-інфіковані повинні починати антиретровірусну терапію (АРТ) якомога швидше після встановлення діагнозу. Про це йдеться в новій рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка була оголошена наприкінці вересня цього року.

Це розширення використання антиретровірусних засобів ґрунтується на нещодавніх результатах клінічних випробувань, які показують, що ранній початок АРТ зберігає життя і здоров’я ВІЛ-інфікованим.  Також прийом зазначених медикаментів скорочує ризики передачі ВІЛ їх партнерам.

ВООЗ включила в рекомендації і первинну профілактику – превентивну АРТ для людей з «істотним ризиком» ВІЛ-зараження. У результаті цих нововведень оцінка світової чисельності людей, які потребують АРТ, зросла з 28 млн до 37 млн.

Усі рекомендації викладені в «Керівництві з початку антиретровірусної терапії та первинної профілактики ВІЛ». У ньому підкреслюється, що всім країнам потрібно забезпечити доступність тестування на ВІЛ та лікування його носіїв, а також підтримувати пацієнтів у дотриманні лікарських призначень. Повна переглянута версія керівництва ВООЗ буде опублікована до кінця року.

За матеріалами сайту infection-control.com.ua

You may also like