Cамогубство – провідна причина смерті серед 15-19-річних в багатьох країнах.

Фахівці кажуть, що 90% підлітків, які гинуть від суїциду мали один або кілька порушень психіки на момент смерті, а стан депресії періодично переживають 20% підлітків.

Щороку 10 вересня світ присвячує цей день заходам та подіям з запобігання суїциду.

Міжнародна асоціація запобігання самогубствам (International Association for Suicide Prevention (IASP) разом із ВООЗ метою цього дня вбачають підвищення обізнаності про те, що самогубствам можна запобігти.

І це дійсно так. Сумно визначати, але 12% самогубств трапляються через важку сімейну ситуацію, а 18% через складну романтичну!

Підлітковий вік відносять до високого ризику суїцидальних спроб. У хлопчиків рівень суїцидів в 3-4 рази вище, ніж у дівчаток.

Майже 1 мільярд людей у світі страждають психічними розладами, а кожні 40 секунд одна людина кінчає життя самогубством. В даний час ще одним негативним фактором для психічного здоров’я населення стала пандемія COVID-19, що порушила звичне життя мільярдів людей в світі.

При цьому лише відносно невелике число людей у світі мають можливість користуватися якісними послугами психіатричної допомоги.

Не існує єдиного пояснення того, чому люди здійснюють самогубства. У багатьох випадках це виходить імпульсивно, і при таких обставинах легкий доступ до засобу скоєння самогубства, наприклад до  вогнепальної зброї, стає вирішальним фактором, від якого залежить, чи залишиться людина жити або загине.

Проте психологи також кажуть, що не варто спрощувати, шукаючи одну причину. Суїцид – це комплексне поняття, в нього входить багато факторів.  Ті люди, які намагалися зробити спробу суїциду, але вижили, розповідають про те, що основна мета цієї дії була не в тому, щоб закінчити життя. Вони хотіли зупинити біль. Перебуваючи в суїцидальної депресії, вони переживали настільки сильну емоційну травму, що життя стало абсолютно безглуздим. Відчуття безпорадності забирає можливість знайти внутрішні сили для того, щоб зупинити хворобливі відчуття. До моменту прийняття рішення вони ніколи в житті не могли уявити собі, що ці думки коли-небудь до них прийдуть. Інший бік цієї страшної події в тому, що  коли хтось іде життя черех суїцид, залишається як мінімум 6 чоловік, яким ця смерть завдала глибокої  травми – «survivors suicide loss» – «ті, що вижили після втрати родичів в результаті суїциду».

Бережіть себе та в разі необхідності звертайтесь негайно по допомогу.

119178600_2745755252365818_8053119287661450983_n

Джерело:  AFEW-Ukraine

15 вересня 2020 року в межах онлайн Конференції для та про підлітків «Віртуально про реальне» не пропустіть лекцію фахівців за темою: «Особливості роботи із підлітковими суїцидами».

Дізнайтесь про міфи про суїцид, пройшовши цей тест.
Та додатково дивіться Вебінар з циклу про підлітковий суїцид «Як розпізнати сигнали про допомогу» дитячого психолога Наталі Жулі та рекомендації батькам для спілкування з підлітками про суїцид.

 

 

Photo by kilarov zaneit on Unsplash

 

Вас може зацікавити