Формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді є однією з основних завдань Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року.
У проекті Загальнодержавної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки одним із завдань є «Навчання учнів і студентів у навчальних закладах усіх форм власності за програмами профілактики ВІЛ та формування здорового способу життя на основі життєвих навичок», яка, включає інформування по питаннях безпеки статевих стосунків і виховання відповідальної сексуальної поведінки.
Враховуючи недостатній рівень статевої культури підлітків, надзвичайно важливим для попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом (передусім ВІЛ-інфекції) і небажаної вагітності є формування у молодих людей відповідального ставлення до власного здоров’я і знань про безпечні сексуальні практики.
Виходячи з цього, сьогодні залишається актуальним організація та проведення просвітницької роботи у навчальних закладах серед молоді по вихованню відповідального ставлення до свого здоров’я, підвищення рівня знань щодо захисту від інфікування ВІЛ, статевої освіти.
Мета вебінару – надати додаткові знання, які допоможуть фахівцям більш ефективно планувати і проводить роботу за статевою освітою з молоддю, так щоб вона відповідала інформаційним потребам підлітків і молодих людей, формувала у них усвідомлену позицію відповідального ставлення до власного здоров’я. підвищувала рівень довіри і мотивації молоді до звернення до фахівців у разі виникнення потреби в інформації про статеві стосунки.
План вебінару:
• просвітницької заняття / тренінг. Особливості, види занять / тренінгів. Функції тренера.
• Методика донесення інформації за статевою освітою підліткам 10 – 12 років; 12 – 15 років; 15-18 років і старше.
• Інтерент.- джерела з правдивою, що відповідає потребам підлітків інформацією за статевою освітою.
• Забезпечення тісно співпраці навчальних закладів з батьками – важлива частина створення єдиного підходу до статевого виховання дітей і підлітків.
• Складові сучасних програм статевого виховання.
Спікер: Ірина Цісар. Спеціаліст Київського міського Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, методист, національний тренер України з питань формування здорового способу життя, національний тренер за програмою “Просвітницька робота” рівний-рівному “серед молоді України щодо ЗСЖ”; має десятирічний досвід навчання педагогів, психологів та соціальних працівників у сфері профілактики ВІЛ-інфекції / СНІДу.