Неповнолітні, які перебувають у конфлікті із законом, є однією із уразливих груп щодо виникнення проблем із здоров’ям (зокрема інфікування ВІЛ, інфекціями, що передаються статевим шляхом, гепатитами, розвитку залежності від психоактивних речовин тощо) через їх спосіб життя, особливості виховання та соціального середовища.

При цьому, за даними ряду досліджень, близько третини підлітків, які мали досвід незахищеного сексу, вживання психоактивних речовин чи перебувають під дією інших чинників ризику та уразливості, ніколи в житті самостійно не зверталися до яких-небудь спеціалістів за соціальними або медичними послугами.

Серед основних причин того, що підлітки не звертаються за послугами, можна визначити такі: недовіра до спеціалістів у питаннях дотримання конфіденційності; необізнаність з питань спектру послуг для підлітків, який існує у їх регіоні; відсутність необхідних та дружніх до підлітків послуг у регіоні; несформованість у підлітків цінності здоров’я та життя загалом і, відповідно, потреби у зверненні за консультаціями або допомогою для спеціалістів.

Метою вебінару є висвітлення специфіки залучення до профілактичних послуг і програм вказаної категорії підлітків, на основі досвіду Всеукраїнського громадського центру «Волонтер».

План вебінару:

  • Особливості підліткового віку та фактори соціального оточення, які підвищують уразливість до інфікування ВІЛ та іншими соціально небезпечними хворобами.

  • Неповнолітні, які перебувають у конфлікті із законом, як категорія підлітків, уразливих щодо інфікування ВІЛ.

  • Умови ефективної переадресації підлітків, співпраця із КВІ та КМСД.

  • Досвід впровадження Центром «Волонтер» на базі Київського міського ЦСССДМ профілактичної програми «Вчимося бути здоровими» для підлітків, які перебувають у конфлікті із законом.

Спікер: Наталія Строєва, соціальний педагог, консультант в сфері реалізації програм профілактики ВІЛ та ризикованої поведінки підлітків, координатор проектів Всеукраїнського громадського центру «Волонтер». Більше 10 років працює в сфері надання соціально-психологічних, соціально-педагогічних і соціально-медичних послуг підліткам.

You may also like